Ale wyczyn! Żorzanin w 87 godzin przebiegł aż 376,6 km!

2021-04-24, Autor: mk, źródło: UM Żory

Niewiarygodny dystans prawie 377 km w górskim terenie pokonali uczestnicy Biegu Kreta Hardcore, który rozgrywany był w tzw. Trójkącie Sudeckim, obejmującym Ślężę Śnieżkę i Śnieżnik. Jako drugi na linii mety zameldował się żorzanin Andrzej Zieliński!

W tym roku, ze względu na wprowadzone ograniczenia Bieg Kreta został zorganizowany jako indywidualny rajd górski - wyzwanie dla osób, które chciały zmierzyć się z trasą Trójkąta Sudeckiego. Trasa przebiegająca po trójkącie Ślęża – Śnieżka – Śnieżnik – Ślęża ze startem w Sobótce liczyła 376,6 km i aż około 12 000 metrów przewyższeń, a uczestnicy mieli na jej pokonanie 100 godzin! Dotychczasowy rekord trasy wśród mężczyzn wynosił 96:26:00 godzin, a trasa ta nie została jeszcze ukończona przez kobietę. Jedno i drugie zmieniło się podczas tegorocznej edycji.

Tegoroczną edycję Biegu Kreta Hardcore wygrał Daniel Stroinski z Warszawy, który przekroczył linię mety po 85 godzinach i 45 minutach ustanawiając tym samym nowy rekord trasy.

Drugie miejsce zajął żorzanin - Andrzej Zieliński, z czasem 87 godzin i 21 minut.

- Andrzej po raz kolejny pokazał nam jak się nie poddawać i walczyć do samego końca. Dla wielu z nas to przykład prawdziwego wojownika. Cieszymy się, że wśród zawodników HRmax mamy takiego giganta bardzo długich dystansów. Andrzeju ogromnie gratulujemy tego sukcesu i dziękujemy Ci za emocje, które przeżywaliśmy w ostatnich kilku dniach śledząc Twój wyczyn – tak wyczyn swojego reprezentanta skomentowali koledzy i koleżanki z Klubu HRmax Żory.

Warto wspomnieć, że jako 4 na mecie dystansu Hardcore zameldowała się Dominika Cieślak, która z doskonałym czasem 87 godz. i 52 min. została pierwszą kobietą, która ukończyła ten bieg. Do rywalizacji na dystansie Hardcore przystąpiło w tym roku 10 zawodników, a 4 z nich nie ukończyło zmagań.