Andrzej Wereszczak najlepszy w Ultrabalatonie!

2018-08-03, Autor: szuM, źródło: zory.pl

Wielki sukces na arenie międzynarodowej odniósł żorzanin, członek grupy biegowej HRmax Żory – Andrzej Wereszczak. Jako pierwszy Polak zwyciężył Ultrabalaton!

Ultrabalaton to bieg dookoła jeziora Balaton na Węgrzech. Żorzanin pokonał ten dystans (221 km) w 23 h 08 min i 09 sek!

Obecnie Andrzej Wereszczak jest czołowym polskim ultramaratończykiem, o którym piszą największe portale biegowe w naszym kraju. W tym roku wystartował w trzech ultramaratonach, z czego dwa z przerwą czterotygodniową o dystansie powyżej 200 km.

Niecały miesiąc po zwycięstwie na Węgrzech wystartował w 24-godzinnym ultramaratonie w Dąbrowie Górniczej, gdzie przebiegł 233 km wygrywając całe zawody. Jego ostatni start w ultramaratonie pokazał, że Andrzej obecnie jest niedościgniony na tak długich dystansach, ponieważ pokonał wszystkich współbiegaczy zwyciężając Szychtę na Gichcie.

We wrześniu 2017 roku Andrzej Wereszczak wraz z 16 innymi biegaczami był reprezentantem Polski w Spartathlonie, biegu z Aten do Sparty, gdzie meta znajduje się pod pomnikiem legendarnego Leonidasa. Ukończył ten bieg z wynikiem 29 godzin i 29 minut. Jest 10. Polakiem z 41, którzy dobiegli do mety w 34-letniej historii Spartathlonu.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 1