zamknij

Wiadomości

Anna Gaszka: za 5 lat wystartuję ponownie

2018-11-05, Autor: ww

Anna Gaszka swoją porażkę w II turze wyborów kładzie na karb zbyt niskiej frekwencji. Zapowiada jednak, że nie składa broni i za 5 lat ponownie będzie się ubiegać o fotel prezydenta Żor.

W minioną niedzielę żorzanie wybrali prezydenta miasta. W II turze wyborów bezapelacyjnie zwyciężył urzędujący prezydent – Waldemar Socha. Jego rywalka – Anna Gaszka zdobyła 2 tysiące głosów mniej. Na 25 obwodowych komisji wyborczych zwyciężyła tylko w trzech.

Reklama

> Waldemar Socha prezydentem Żor na 6. kadencję

Zdaniem kandydatki Żorskiej Samorządności, o jej porażce zdecydowała zbyt niska frekwencja. Mimo to Anna Gaszka jest zadowolona z poparcia na poziomie ponad 8 tysięcy głosów. - Dziękuję żorzanom za wszystkie głosy. Tak duże poparcie to dla mnie ogromne zobowiązanie – mówi.

Anna Gaszka zapowiada, że najbliższe 5 lat zamierza poświęcić na pracę dla żorskiej społeczności i przygotowania do kolejnych wyborów. - Jestem przekonana, że przez te 5 lat uda mi się przekonać żorzan do mojej wizji Żor – przekonuje.

Oceń publikację: + 1 + 72 - 1 - 117

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~Arteks 2018-11-05 19:01:29

  Tak szczerze to gdyby sztab Gaszki wykazał się większą aktywnością, można było zwyciężyć bo różnica okazała się niewielka. W przypadku każdego prezydenta o tak długim stażu jak Socha następuje już zwykłe "znudzenie" obywateli, a ten w dodatku przez ostatnie 4 lata nie odniósł żadnych sukcesów. Za mało było jedności między kontrkandydatami. W Raciborzu Polowy pokonał Lenka przy współpracy przegranego w I turze Fity, mimo, że przecież Racibórz jest przykładem na dobre zarządzanie i rozwój, a nie to co Żory. Ci którym jest wszystko jedno lub traktują Żory tylko jako sypialnię - nie poszli na wybory. Ludzie którzy są aktywni, miejscy, lubią rozwój, nowości i normalność - powinni sobie poszukać innego miasta do życia, które są normalnie zarządzane i mają perspektywy.

  14 58
 • ~gestskoczka 2018-11-05 19:01:46

  Głosowałem w II turze na Pana Waldemara, bo mimo wszystko uważałem że lepszym będzie prezydentem dla miasta i mieszkańców. Wiem też, że przynajmniej kilku moich znajomych w II turze oddało głos na Panią Annę, właściwie głosując bardziej „przeciw” jak „za”.

  Jestem zadowolony że Pani Anna zamierza poświęcić się pracy dla żorskiej społeczności i na rzecz przygotowania do kolejnych wyborów. Jeżeli podejdzie do tego poważnie, to w ciągu tych pięciu lat może bardzo dużo zrobić dla miasta. Będąc radną, znać będzie aktualne problemy miasta w dużo większym stopniu niż przeciętny mieszkaniec. Gdyby chciała omawiać te problemy i jednocześnie uważnie słuchać mieszkańców na cyklicznych spotkaniach z mieszkańcami, przedstawiać tam swoje kontrpropozycje do merytorycznie krytykowanych działań obecnego prezydenta, to myślę, wszystkim mieszkańcom wyszłoby na dobre.

  A może by tak Żorska Samorządność – będąca w opozycji do koalicji popierającej prezydenta – założy podobną stronę jak Jawne Żory i tam przedstawiała swoje racje, podając do wiadomości ogółu?

  32 11
 • ~Adam Wryński 2018-11-05 21:08:36

  Arteks tak sobie myślę, że trochę przyczyniłeś się do tego zwycięstwa. Twoje anty komentarze w stosunku do prezydenta Sochy i ochy i achy w kierunku pani Ani chyba zrobiły swoje. Działasz odwrotną siłą, jak Arteks pisze tak to wszyscy mówią nie

  29 5
 • ~Adam Wryński 2018-11-05 21:09:04

  Arteks tak sobie myślę, że trochę przyczyniłeś się do tego zwycięstwa. Twoje anty komentarze w stosunku do prezydenta Sochy i ochy i achy w kierunku pani Ani chyba zrobiły swoje. Działasz odwrotną siłą, jak Arteks pisze tak to wszyscy mówią nie

  17 6
 • ~Adam Wryński 2018-11-05 21:10:04

  A teraz na poważnie. Ją też uwazam, że pi jakimś czasie potrzebna jest zmkibi, bo owszem nabywa się doświadczenia i wiedzy ale zatraca się trochę trzeźwego spojrzenia na problemy. Panu prezydentowi Sosze zapewne można wiele zarzucić ale i w wielu obszarach pogratulować. Po 1989 roku Żory były w naprawdę ciężkiej sytuacji, praktyczne było trzeba budować wszystko od zera i pomijając ostatnie bardziej lub mniej kontrowersyjne inwestycje prezydentowi Sosze się udało. Może trzeba było teraz świeżej krwi, zgadzam się ale problem polega na tym, że w Żorach nie ma jak na razie konkurencji. Pani Gaszka to nie konkurencja. Gratuluje dobrego wyniku ale jestem przekonany, że sporo głosów było jednak nie za a przeciw obecnemu prezydentowi. Pani Gaszka to ni Piotrek Kuczera, mimo że też nauczycielka historii. Zabrakło jej może nie doświadczenia bo to zdobywa się latami ale wiedzy. Elementarnej wiedzy z zakresu funkcjonowania samorządu i trochę zabrakło w niej dyplomacji. Może będzie zwycięzca za 5 lat ale na chwilę obecną ją nie chciałbym mieć takiego prezydenta. 4 lata temu mocno kibicowałem Piotrowi Kuczerze aby udało mu się zdetronizować Adama Fudalego, bo w Rybniku z tego ci widziałem i słyszałem od znajomych też był niezły folwark i autorytaryzm. Gdyby Pani Gaszka chic w połowie była taka jak Piotr Kuczera dziś byłaby prezydentem.

  30 6
 • ~Krzysztof Krakowczyk 2018-11-05 23:19:19

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 1
 • ~Arteks 2018-11-05 23:41:05

  Tylko widzisz @Wryński - Fudali zostawił miasto w doskonałej sytuacji finansowej, a sytuacja Żor obecnie jest katastrofalna. Trafiliśmy akurat na rozsądnego Kuczerę - ale kto nie chciałby rządzić miastem pozostawionym w tak dobrej kondycji? Fudali zostawił po sobie obiekty, idee, innowacje, ludzi których wypromował. Sam zobacz jaką estymą się go otacza nawet po śmierci. To był nie tylko zasłużony prezydent jednego miasta, ale znany w Polsce samorządowiec i autorytet co podkreślały media ogólnopolskie w dniu jego śmierci. Socha przy takich osobowościach jak Fudali czy Kuczera przypomina trochę zagubionego kamerdynera. Możesz złośliwie pisać, że moje wypowiedzi zadziałały za Sochą - a może dodały głosów jego oponentom? Któż to wie. Na pewno mam wielką satysfakcję z uświadamiania czytelników i punktowania złej polityki Sochy. Ciekawe jest to, że nawet żorski układ towarzyski nie pomógł Sosze wygrać w I turze. To oznaka, że to na pewno jego ostatnia kadencja która będzie tak samo nudna jak dwie poprzednie. Teraz przez 5 lat będziemy słyszeć o bajzlu na budowie bloków, oglądać otwarcie z wielką pompą kolejnego pomnika głupoty - czyli centrum przesiadkowego przy cmentarzu zamiast przy dworcu kolejowym, walkę z kolejnymi przetargami na tężnię, rozsypką BKM-u, no i obowiązkowym punktem obrad każdej rady miasta - nowymi kredytami...

  14 33
 • ~Damian Karwacki 2018-11-06 06:51:15

  Wybory samorządowe odbywają się co 4 lata

  1 17
 • ~Damian Karwacki 2018-11-06 06:54:19

  Przepraszam faktycznie od tego roku co 5 ;)

  7 7
 • ~Krzysztof Krakowczyk 2018-11-06 14:57:39

  ..redakcjo moja kochana , skąd wiedzieliście o kogo chodzi .... ???? :)

  16 1
 • ~Sylwia Saternus 2018-11-15 16:18:22

  Boska stylistyka: "- Jestem przekonana, że przez te 5 lat uda mi się przekonać żorzan do mojej wizji Żor – przekonuje."

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wybierasz się na wybory 13 października?
Oddanych głosów: 390