zamknij

Wiadomości

Audi gnało Wiślanką 192 km/h. Mieszkaniec Żor ukarany

2021-05-20, Autor: mk, źródło: KPP Mikołów

Kierujący audi Q7, 47-letni mieszkaniec Żor zatrzymany za prędkość na DK 81. Przy ograniczeniu do setki, miał na liczniku 192 km/h. Prawa jazdy nie stracił, bo był poza obszarem zabudowanym, jednak spotkanie z mundurowymi zakończył wysokim mandatem i punktami karnymi.

Reklama

Kierujący audi Q7 46-letni mieszkaniec Żor na nieoznakowany radiowóz mikołowskiej grupy "Speed" trafił na DK 81.

- Zatrzymany do kontroli sprawca wykroczenia liczył, że spotkanie z mundurowymi uda się zakończyć pouczeniem, jednak w przypadku tak rażącego naruszenia, nie było na to najmniejszych szans. Nadmierna prędkość i brawura za kierownicą to najczęstsze przyczyny wypadków – zauważają policjanci.

W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu – przypominają mundurowi.

Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in..: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.

>>czytaj również: Potrącenie 12-latka na Wiślance. Znamy szczegóły

Mieszkaniec Żor został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~jasnypieron 2021-05-20
  12:40:03

  5 11

  redaktorze(???)...co prawda nic to nie zmieni, ale w tytule zostało zapisane:'Audi gnało wiślanką 197 km/h", ale w reszcie artykułu i na zdjęciu takiej prędkości już nie ma! Wypadałoby to jednak uściślić, ale może tuzory.pl mają inne standardy???

 • ~pikaczu 2021-05-20
  20:27:39

  19 6

  Jasnypieron też masz się czego czepiać, to jest akurat najmniej ważne czy jechał 192 czy 197 ważne że to bezmózgi człowiek który nie ma zielonego pojęcia o kierowaniu autem i taka osoba powinna z automatu tracić prawojazdy. Teraz pomyśl jakbyś mial na wiślance przechodzić przez pasy - w odniesieniu do wczorajszego wypadku. Poprostu ręce opadają.

 • ~jasnypieron 2021-05-24
  11:16:07

  5 0

  pikaczu napisałem: ".co prawda nic to nie zmieni, ale w tytule zostało zapisane:'Audi gnało wiślanką 197..." Tak? Redakcja uwzględniła ten fakt i poprawiła swój błąd. A co do tego debila, to jeśli omija się na przejściu dla pieszych, to nawet z prędkością o 150 km/h mniejszą też można zabić!! I takich bandziorów należy tępić!! Ja się czepiam braku rzetelności dziennikarskiej, a ty mnie, że im to napisałem. I w moim komentarzu NA PEWNO NIE BYŁO NIC pochwalnego dla tego tępaka drogowego

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.