Bardzo dobry występ Czwórki Żory na Mistrzostwach Śląska młodzików i dzieci

Cztery złote medale a tym samym cztery tytuły Mistrzów Śląska zdobyli najmłodsi lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Mistrzostwach Śląska młodzików i dzieci w lekkiej atletyce, które 9 czerwca odbyły się w Chorzowie.

Złotą passę rozpoczął Paweł Dzida (ur. 1999), który był bezkonkurencyjny w biegu na 100 m w kategorii dzieci. Przebiegł on „setkę” w 12,16 s – jest to najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej. Drugi złoty krążek,  również w biegu na 100 m,  zdobyła Ewa Swoboda (ur. 1997) – mistrzyni i rekordzistka Polski, liderka tabel – już w eliminacjach nie dała cienia szansy swoim rywalkom i wygrała w czasie 12,50 s. W biegu finałowym poprawiła wynik i zwyciężyła w czasie 12,20 s. Halowy Mistrz Śląska w biegu na 600 m - Grzegorz Biernat (ur. 1997) potwierdził swój prymat na Śląsku ale na dystansie krótszym – 300 m. Rok temu był czwarty na tym dystansie, a w tym sezonie zwyciężył z wynikiem 37,33 s. Jest  trzeci wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej. Na zakończenie Mistrzostw Paweł Dzida wystartował w skoku w dal i tutaj również okazał się bezkonkurencyjny i zdobył swój drugi złoty medal z wynikiem – 5,14m.

Warto wspomnieć o pozostałych zawodnikach Czwórki Żory, którzy poprawili swoje rekordy życiowe. Dawid Luber (ur. 1998) w biegu na 1000 m, Ola Jankowska – 600 m, Klaudia Rybacka – 100 m, Laura Pająk – 600 m i Agata Czarnecka – 300m.

W godzinach popołudniowych, również w Chorzowie na Mityngu  lekkoatletycznym wystartowali juniorzy i seniorzy UKS Czwórka Żory, którzy uzyskali również bardzo dobre wyniki.

Marek Kos (ur .1989) zwyciężył w biegu na 400 m. W biegu kobiet na 1500 m zwyciężyła Izabela Lubszczyk, a trzecie miejsce zajęła z nowym rekordem życiowym – juniorka Alicja Sicińska. Również w biegu na 1500 m swój wynik poprawił Patryk Brząkalik i  w rywalizacji ze starszymi rywalami zajął  trzecie miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0