Brąz dla Ewy Swobody na halowych ME w Belgradzie

2017-03-05, Autor: wk

Czasem 7,10 sek Ewa Swoboda zakończyła finałowy bieg na 60 metrów. Żorzanka zdobyła w Belgradzie brązowy medal lekkoatletycznych halowych Mistrzostw Europy!

Najpierw, po godz. 16:00, Ewa Swoboda wystartowała w biegu półfinałowym zajmując trzecią lokatę. Szczęśliwie, wywalczyła awans do finału. Na mecie finałowego biegu pojawiła się po 7,10 sek i zdobyła brązowy medal! Pierwszy w swojej seniorskiej karierze.

Warto dodać, że z tym samym wynikiem (7,10 sek) na mecie pojawiła się zdobywczyni srebrnego medalu – Ukrainka Olesya Powh, lecz na fotofiniszu okazała się minimalnie lepsza od Swobody. Złoto wywalczyła natomiast Asha Philip (Wielka Brytania) z czasem 7,06 sek.

Rekord życiowy Ewy Swobody w biegu na 60 m to 7,07 sek. Ustanowiła go rok temu, podczas mityngu Copernicus Cup w Toruniu.

Oceń publikację: + 1 + 26 - 1 - 2