Business Champions League. Kolejna edycja za nami

2022-06-17, Autor: KB

Za nami kolejna edycja Business Champions League. Na stadionie w Wodzisławiu odbył się turniej finałowy tegorocznej edycji. Zwycięzcami okazali się być zawodnicy Tenneco Rybnik, którzy wygrali wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajęli prawnicy z Wodzisławia. Ekipa Obi z Jastrzębia-Zdroju zajęła odległe miejsce.

Tegoroczny turniej Business Champions League składał się z trzech faz, z których ostatnia, ta najważniejsza z dnia 6 czerwca 2022, jawiła się jako prawdziwe święto piłkarskie. Turniej finałowy rozgrywany został w Wodzisławiu na stadionie przy ul. Bogumińskiej.

Dwa lata w pandemicznej rzeczywistości dane było czekać zawodnikom na kolejne piłkarskie święto w Business Champions League. Jak mogliśmy się przekonać w sezonie 2022, niektóre drużyny nie próżnowały w tym trudnym okresie i utrzymały formę na najwyższym poziomie. Mowa tu oczywiście o ekipie Tenneco Rybnik, która obroniła tytuł mistrzowski z ostatnich rozgrywek na trawie w 2019 roku. Panowie finałowy turniej rozegrali koncertowo wygrywając wszystkie mecze i tym samym zostawiając inne drużyny w tyle.

Drugie miejsce w wielkim finale rozgrywek „Saunyonline.pl Business Champions League 2022” dla Prawników z Wodzisławia Śląskiego, trzecia lokata dla ekipy LUBAR, czwarte miejsce dla Tenneco Silesia oraz piąta lokata dla PGE GiEK.

Za „Najlepszego piłkarza” turnieju uznano Maciej Kocztorza (Prawnicy Wodzisław Śląski), a za „Najlepszego bramkarza” Dariusz Przeździnga (PGE GiEK). Ponadto wyróżnienia w turnieju otrzymali: Karol Rek (Tenneco Rybnik) Mateusz Bugla (Prawnicy Wodzisław Śląski) Kacper Jargoń (LUBAR) Piotr Janas (Tenneco Silesia) oraz Tomasz Kowalczuk (PGE GiEK).

Finale Pocieszenia rozgrywek „Saunyonline.pl Business Champions League 2022” zwyciężyła drużyna PURMO, drugie miejsce Kaufland Dystrybucja Gliwice, a kolejne lokaty dla OBI Jastrzębie ZdrójSaunyonline.pl oraz PURMO.

Najlepszym piłkarzem Finału Pocieszenia rozgrywek „Saunyonline.pl Business Champions League 2022”, a także najlepszym strzelcem całego turnieju z 13 trafieniami został Michał Benk (PURMO). Za Najlepszego bramkarza uznano Krzysztofa Grochla (Kaufland Dystrybucja Gliwice).

Wyróżnienia w FINALE Pocieszenia otrzymali: Tomasz Kufieta (PURMO) Vladyslav Spieshylov (Kaufland Dystrybucja Gliwice), Andrzej Cisek (OBI Jastrzebie Zdrój) Bartosz Olcha (Saunyonline.pl) Bartosz Waligóra (INNPRO).