zamknij

Wiadomości

Były poseł Kukiz'15 już w szeregach PiS-u

2019-08-01, Autor: BF

Krzysztof Sitarski – poseł, który do niedawna reprezentował Kukiz'15 przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości. Jak tłumaczy swoją decyzję?

Reklama

Przypomnijmy, jeszcze w czerwcu informowaliśmy Was, że Krzysztof Sitarski – poseł pochodzący z Radlina odchodzi z klubu Kukiz'15. Wg niego ten ruch spełnia obecnie założeń idei, dla których zrezygnował z dotychczasowego życia zawodowego i poświęcił się w całości pracy na rzecz obywateli.

Krzysztof Sitarski zaznaczył też, że atmosfera w klubie nie była dobra. - Oddolność i idee ruchu obywatelskiego zostały pogrzebane przez brak dialogu z osobowościami budującymi ruch Kukiz’15. Spowodowało to szereg odejść, niepotrzebnych konfliktów, co nie sprzyja pracy na rzecz obywateli i Państwa polskiego. Zmniejsza to wiarygodność w oczach potencjalnych koalicjantów – pisał niedawno w oświadczeniu >>Poseł Sitarski odchodzi z Kukiz'15<<

Krzysztof Sitarski nie musiał długo czekać, by znaleźć nowy klub. Poinformował wczoraj, że na posiedzeniu Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości został jednogłośnie przyjęty w poczet członków klubu.

- Wyznacznikiem sukcesu jest skuteczność. Chcąc dalej pracować na rzecz obywateli i rozwoju naszego Państwa muszę mieć silne wsparcie do dokonywania zmian na lepsze. Chcąc kontynuować pracę posła zdecydowałem się na wstąpienie do najsilniejszego Klubu Parlamentarnego w polskim sejmie. Daje to możliwość przeprowadzania dobrych projektów, sprawnie, skutecznie i z korzyścią dla wszystkich. W mojej pracy poselskiej dla Was nic się nie zmienia. Pracuję tak jak od pierwszego dnia kadencji w 2015 roku

– tłumaczy poseł.

Jak dodaje, bardzo prawdopodobne, że będzie miał szansę wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych z list Zjednoczonej Prawicy.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 24

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~agel 2019-08-01 12:07:07

  Pan Sitarski dostał jedynkę na liście w Kukiz ,15 na ostatnich wyborach, został wypromowany a teraz się odwdzięcza komentarzami.
  Najpierw Kałuża teraz Pan :). Brawo. Partie powinny jednak uważać na swoje jedynki...

  7 8
 • ~Józef Brzozowski 2019-08-01 12:12:10

  Fakt że Krzysztof Sitarski przechodzi do PiSu, tak samo oceniam jak postępek Wojciecha Kałuży. W kilku kategoriach: prawnej, moralno-etycznej, ludzkiej.

  Zgodnie z prawem totalitaryzmu partyjnego obowiązującego wszystkich, a tworzonego na potrzeby własne, własnej partii, lobbystów i społeczeństwa (w takiej kolejności), postępek jest całkowicie legalny i aprobowany przez „prawodawców”.

  My w wyborach sejmowych, do sejmiku i do Rady Miasta głosujemy na listy partyjne lub Komitety wyborcze. Fakt że stawiamy krzyżyk przy jakimś nazwisku, oznacza, że nasz głos jest liczony przede wszystkim ma to ugrupowanie. Ja nie chce głosować na PiS, a gdy głosuje na Kukiz’15 czy Nowoczesną, a ten na kogo oddałem głos przechodzi do PiS-u, to czuję się jakbym od niego dostał w mordę.

  Ktoś, kto chce być przedstawicielem wyborców, powinien problemy związane z reprezentacją omawiać na spotkaniach z wyborcami, wyjaśniać co chce zrobić, dyskutować, sondować opinie. Pan Sitarski, po otrzymaniu poselskiego mandatu nie spotkał się z wyborcami w Żorach by im podziękować. Był raz, w czasie kampanii samorządowej w Żorach, by poprzeć kandydatów na prezydenta i na radnych z Kukiz’15.

  Uważam, że wybrani z woli wyborców i na koszt wyborców, powinni spotykać się z wyborcami przynajmniej raz w roku. Ale w tym anormalnym partyjniackim systemie ONI, ci mandatariusze mają mają nas w [autocenzura].

  Mandatariusze zmieniają sobie dowolnie bandy, bo patrzą na własne korzyści – jakaś synekura, stołek, perspektywa na następną kadencję. Tak uważam. Choć w swej naiwności wierzę że Wojciech Kałuża zmienił ugrupowanie nie dla własnych korzyści a po to, by móc bardziej sprawnie pracować dla Żor. Jeżeli tak, to powinien się spotkać z wyborcami i to wyjaśnić.

  8 10

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 1187