zamknij

Wiadomości

Były żorski radny pierwszym zastępcą prezydenta Rybnika

2014-12-10, Autor: wk
Choć wydawał się jednym z przegranych w tegorocznych wyborach samorządowych, taki obrót spraw okazał się dla niego szczęśliwy. Mowa o byłym radnym i wiceprezydencie Żor, Januszu Koperze. Nowy prezydent Rybnika ogłosił dzisiaj, że mianuje go swoim pierwszym zastępcą.

Reklama

Podczas środowej sesji Rady Miasta Rybnika prezydent Piotr Kuczera poinformował, że jednym z jego zastępców będzie Janusz Koper. Były wiceprezydent Żor za kadencji Adama Fudalego był pełnomocnikiem prezydenta ds. gospodarki komunalnej w randze wiceprezydenta. Teraz awansował na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta miasta.

Janusz Koper ma 54 lata. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej – mgr inż. transportu, absolwent studiów podyplomowych z zarządzania miastem w Szkole Biznesu Akademii Ekonomicznej w Krakowie, absolwent studium doktoranckiego Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz wielu staży zagranicznych m.in. z zakresu obsługi funduszy pomocowych unii europejskiej, polityki mieszkaniowej, systemów komunikacyjnych, ciepłowniczych, przekształceń gmin górniczych, budowy dróg i autostrad. Wieloletni Przewodniczący Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

Współtwórca samorządu lokalnego w Żorach, wiceprezydent Miasta Żory w latach 1990-2000, radny od 1990 I,II,III,IV i VI kadencji.

Od 47 lat harcerz, instruktor harcerski, członek fundacji „Na dobro harcerstwa górnośląskiego”, założyciel harcerskiej drużyny wodnej w Żorach, wychowawca młodzieży, żeglarz w st. kapitana jachtowego i kapitana motorowodnego, ratownik. Założyciel Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, honorowy hetman (prezes) bractwa, dwukrotny król kurkowy, były dyrektor agencji budowy i eksploatacji autostrad i były generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad.

W tegorocznych wyborach samorządowych bez powodzenia startował do Rady Miasta Żory jako kandydat KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha w okręgu nr 1. Zdobył 161 głosów.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Arteks 2014-12-11 09:53:01

  Nareszcie będzie się mógł całkowicie skoncentrować na pracy w poważnym mieście, a nie zajmować się jakimiś bzdetami jako radny westernowych Żor. ;)

  0 9
 • ~AleDom 2014-12-11 12:25:38

  ZTCP kiedyś zasiadał na jakimś stanowisku w MZK. Oj, przydałaby się tam kamera włączana podczas obrad, żeby było wiadomo kto chce cokolwiek zmienić na lepsze a kto nie. Można by było odnieść się do poglądów poszczególnych polityków. To, że p. Koper jest mgr inż. transportu mogłoby sugerować, że nie wygadywał głupot, ale kto wie?

  0 0
 • ~gestskoczka 2014-12-14 06:32:40

  Myślę że pan Koper do niedawna miał trudny trójpodział interesów zawodowych na głowie. W Żorach był radnym, w Rybniku doradcą a w Jastrzębiu zastępcą wiceprezydenta pełniącego funkcję Przewodniczącego Zarządu MZK. Moim zdaniem to były trudne akrobacje, by swoim działaniem pracować na rzecz tych trzech miast jednocześnie. Gdyby w (może niedalekiej) przyszłości te nasze miasta wzorem GOP-u chciały się połączyć w jeden organizm, powiedzmy „JaWoRyŻ”, albo jeszcze lepiej z Raciborzem w „JaWoRRyŻ”, to pan Koper byłby precedensem urzędnika w naszym zespole miast i wsi. Ma doświadczenie w łączeniu interesów różnych gmin w jeden. Jak na razie, przestał być radnym z „woli wyborców”, w związku z tym nie będzie też zastępcą przewodniczącego MZK. Teraz, do czasu jak jaszcze Żory będą tam należeć do MZK, funkcję tam będzie pełnić inny radny z woli koleżanek i kolegów w Radzie Miasta, a pan Koper skoncentruje się na jednej pracy, mam nadzieję że z pożytkiem dla Rybnika. A wracając jeszcze do wyborów, fakt że pan Koper mając 161 głosów wyborców (na prawie 48 tysięcy uprawnionych do głosowania) nie wszedł do RM, a panie które zdobyły tych głosów jedna 156, a druga 158 weszły do RM potwierdza moją awersję do tej partyjniacjiej ordynacji wyborczej, która bardziej jest ruletką jak uczciwymi wyborami. Uważam, że wybory do RM powinny być w ordynacji większościowej, a wyborcy powinni mieć pełne prawa wyborcze. A ten co otrzymał mandat, powinien być przedstawicielem mieszkańców z okręgu w RM.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy lekcje religii powinny być finansowane przez Kościół?
Oddanych głosów: 222