zamknij

Biznes

Chcą ożywić centrum miasta. Na początek będą nowe miejsca parkingowe

2012-05-23, Autor: mk
Magistrat ma pomysł na zwiększenie ilości miejsc postojowych w Śródmieściu. Powstaną w miejscu obecnego chodnika wzdłuż ulicy Rybnickiej. Nowych miejsc parkingowych doczekają się również mieszkańcy os. Sikorskiego.

Reklama

To dobra wiadomość dla mieszkańców, bo sytuacja braku miejsc parkingowych w rejonie Śródmieścia jest powszechnie znana. Częściowo problem ten został rozwiązany poprzez wprowadzenie stref płatnego parkowania, jednak szczególnie w weekendy nie ma gdzie w pobliżu centrum zostawić samochodu.


>>>Centrum miasta opustoszało przez parkomaty?

Na możliwość budowy parkingu w miejscu chodnika od ulicy Męczenników Oświęcimskich do ulicy Wodociągowej zwrócił uwagę radny Piotr Huzarewicz. - Z tego odcinka chodnika korzysta niewiele osób, między innymi ze względu na zły stan techniczny. Budowa w tym miejscu parkingu pozwoli na poprawę sytuacji związanej z brakiem miejsc parkingowych w Śródmieściu - zaznacza Piotr Huzarewicz.

 

Budowę nowych miejsc parkingowych wzięto pod uwagę w ramach projektu rewitalizacji Starego Miasta.


>>>Na żorskim Rynku wieje pustką. Miasto chce to zmienić

 

Kilkanaście nowych miejsc postojowych zostanie wkomponowane w rosnące na tym odcinku drzewa. Prace nad budową ruszą jeszcze w czerwcu.

 

Poza tym miasto zwróciło się też do zarządu Banku Spółdzielczego o możliwość udostępnienia mieszkańcom parkingu Banku w dni wolne od pracy.

 

Tymczasem nowych miejsc parkingowych doczekają się również mieszkańcy os. Sikorskiego. 45 miejsc wraz z oświetleniem i odwodnieniem ma powstać przed blokiem nr 20. Miasto ogłosiło już przetarg w tej sprawie. - Parking będzie ogólnodostępny, nie tylko dla mieszkańców osiedla - informuje Dorota Marzęda, rzecznik prasowy żorskiego magistratu.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Zorek 2012-05-24
    16:01:45

    0 0

    To cieszy że powstaną nowe parkingi w Żorach, ale kiedy w weekendy nie ma gdzie zaparkować? Brak miejsc parkingowych = nasze wygodnictwo a dlaczego? 200m od rynku jest duży parking przy ul. Stodolnej na przeciwko Biedronki koło cmentarza. O każdej porze dnia i nocy za wyjątkiem 1 listopada jest pusty w 90%. Parkując samochód pod dywytą bo tam ma się kończyć parking też jest kawałek do rynku nie mówiąc o Banku. Natomiast co do weekendów to i owszem problem z parkowaniem występuje w czasie mszy w Starym Kościele przy którym nie ma parkingu a obszar parafian jest duży i nie dziwię się że z wodzisławskiej zza ślimaka drogowego ludzie nie decydują się na spacer. A co do ożywienia centrum hmmm wrócić do tego co było 10-15 lat temu. Sklepik na sklepiku i żadnego banku w centrum. Druga sprawa ludzie pracują coraz dłużej i zamykanie sklepów o 17 czy 17.30 nie spełnia wymogów obecnego życia. W centrum nie ma restauracji z prawdziwego zdarzenia bo przecież R1272 miała swoje lata chwały a pizzerie to nie to. Ludzie wolą jechać do Rybnika bo na rynku zje, odpocznie, zrobi zakupy i wiele innych rzeczy

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 91