Cztery medale Czwórki Żory na Mistrzostwach Śląska

Cztery medale, w tym dwa złote, zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Mistrzostwach Śląska Juniorów i Seniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w miniony weekend w Częstochowie.

Mistrzostwo Śląska i złoty medal w biegu na 3000 m w kategorii juniorek zdobyła Daria Nowak. Zawodniczka po raz drugi w swojej karierze zmierzyła się z dystansem  3km a jej doskonałe przygotowanie zaowocowało nowym rekordem życiowym i pierwszym medalem. Halowa Wicemistrzyni Śląska w kategorii seniorek, Izabela Lubszczyk, tym razem była bezkonkurencyjna na swoim koronnym dystansie 3000 m, zdobywając  złoty medal. Wicemistrzostwo Śląska i srebrny medal w biegu na 800 m zdobyła wielokrotna medalistka Mistrzostw Śląska, juniorka Alicja Sicińska. Marek Kos powtórzył swój sukces z Halowych Mistrzostw i w biegu na 200 m zdobył brązowy medal.

Bardzo dobrze spisali się młodzi średniodystansowcy Czwórki. W biegu na 3000 m z nowym rekordem życiowym Julian Boronowski zajął IV miejsce, a za nim uplasował się Robert Łukasiak. Utytułowany średniodystansowiec Patryk Brząkalik tym razem wrócił z Mistrzostw bez medalu. Fatalna taktyka w biegu na 800 m pozwoliła mu na uzyskanie tylko IV miejsca. Tą samą lokatą w biegu na 3000 m musiała się zadowolić również Elżbieta Kiśluk – medalistka halowych Mistrzostw. Po dłuższej przerwie, spowodowanej kontuzją do formy wracają Mariusz Kubiak, który zajął V miejsce w biegach na 40 0m i 800m oraz Mateusz Lipka, który awansował do finału „setki” gdzie zajął VI miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0