Czwórka Żory znów z workiem medali

Doskonałą formą, po solidnie przepracowanych wakacjach, błysnęli lekkoatleci UKS Czwórka Żory na starcie drugiej części sezonu lekkoatletycznego. Na międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych dla młodzików - XI Pucharze Prezydenta miasta Chorzowa oraz Memoriale P. Kozubka i O. Kałużowej dla juniorów i seniorów, żorzanie zdobyli siedem medali.

Medalowe żniwo rozpoczęła aktualna rekordzistka i mistrzyni Polski Ewa Swoboda, która była bezkonkurencyjna w kategorii młodziczek na swoim koronnym dystansie 100 m i zwyciężyła z wynikiem 12,18 s. Marek Kos również nie dał cienia szansy swoim rywalom i zdobył złoty medal w biegu na 400 m, z nowym rekordem życiowym 49,20 s. Wicemistrzyni Śląska Alicja Sicińska stoczyła zacietą walkę w biegu na 800m i na ostatnich metrach pokonała swoje rywalki zdobywając złoty medal.

> Zobacz więcej zdjęć

Mistrz Śląska młodzików Grzegorz Biernat zajął drugie miejsce w biegu na 300 m z wynikiem 37,90s. Paweł Dzida, dwukrotny mistrz Śląska w kategorii dzieci, tym razem musiał podjąć walkę ze starszymi kolegami w kategorii młodzików. Poradził sobie doskonale i zajął trzecie miejsce w biegu na 100 m z nowym rekordem życiowym 12,13 s. Drugą "życiówkę" Paweł uzyskał w skoku w dal i z wynikiem  5,54 m jest liderem polskich tabel w kategorii dzieci.

Równie dobrą formę zaprezentowała juniorka Hanna Szczypka, która zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 m. Ostatni medal dla Czwórki Żory zdobył Robert Łukasiak, który zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 m, a zaraz za nim uplasował się młodszy kolega Julian Boronowski – obydwaj ustanowili rekordy życiowe. Patryk Brząkalik zajął czwarte miejsce w biegu na 800 m.

Nowe rekordy życiowe na 600 m ustanowili najmłodsi zawodnicy Czwórki. Szóstoklasistka Karolina Frelichowska uzyskała wynik 1:59,50, Dawid Luber - 1:42,00 a Mateusz Gałuszka - 1:49,17. Dobrą formą z szansami na rekordy życiowe błysnęli również: Daria Nowak, Mateusz Lipka i Aleksandra Jankowska.