zamknij

Wiadomości

Dlaczego „Miarka wraca do Żor”?

2016-04-26, Autor: wk
Już w piątek uczniowie klasy prawnej I LO im. Karola Miarki organizują akcję w ramach projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Reklama

Na przedsięwzięcie zaproszeni są uczniowie innych szkół oraz wszyscy chętni mieszkańcy naszego miasta. Na wspólnym spotkaniu uczestnicy będą sadzić kwiaty, malować konia, rozwiązywać różnego rodzaju quizy i brać udział w konkursach. Wszystko to na świeżym, wiosennym powietrzu.

Projekt ma udowodnić, że młodzi ludzie są w stanie zmienić coś w swoim mieście, pokazując przez to różne formy współczesnego patriotyzmu.Impreza odbędzie się w piątek, 29 kwietnia w godzinach od 10:00 do 14:00 na ul. Powstańców 6 w Żorach. Organizatorem wydarzenia jest klasa 1C LO.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~gestskoczka 2016-04-27
    14:24:31

    0 0

    Myślę że to bardzo dobrze, ze młodzi ludzie dyskutują na temat nowoczesnego patriotyzmu. Ja, im jestem starszy, tym ten mój patriotyzm jak nożyce rozwiera się. Na ten lokalny, przy którym tkwię, tu raczej nic nie zmienia. I na ten „ojczyźniany”, który niknie .w oparach partyjniackiej (często obłędnej) ideologii. Nie byłbym w stanie dziś walczyć za Ojczyznę i błogosławić syna by za nią walczył. Polskę na planszy świata postrzegam jako mało-znaczący pionek w amerykańskich łapach w rozgrywce przeciw Rosji. Znam realia polityki globalnej (a przynajmniej tak mi się wydaje), i myślę że polscy decydenci idą po najmniejszej linii oporu bardziej dbając o własne korzyści, jak o to, za co mają płacone. Możliwe że się mylę, ale uważam że nowoczesny patriotyzm jest wprost proporcjonalny do społeczeństwa obywatelskiego. Im mniej uprzedmiotowieni obywatele mają do powiedzenia w ojczyźnie, tym mniejszymi jesteśmy patriotami.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy kiedykolwiek próbowano was oszukać fałszywymi sms-ami?Oddanych głosów: 399