Dobry start żorskich pływaków w Cieszynie

Monika Wagner,Ania Stefaniak, Szymon Jaworski, Łukasz Stępiński i Remigiusz Kolawa reprezentowali 25 lutego reprezentowali Salmo Żoryna III rundzie zawodów pływackich "Soboty w Cieszynie".

Po raz kolejny dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Jaworski  - zwyciężył na 200 m stylem zmiennym z czasem 2:57,05 oraz na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:11,73. Równiez dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Remigiusz Kolawa - na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:13,79 oraz na 100 m stylem dowolnym z czasem 57,00.

Monika Wagner na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:37,23 zajęła II miejsce, a na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:16,68 byłą druga. Anna Stefaniak zajęła III miejsce stylem klasycznym z czasem 1:29,55 oraz VIII miejsce stylem dowolnym z czasem 1:12,08. Łukasz Stępiński zajął VII miejsce 100 m stylem klasyczny z czasem 1:30,51 oraz VI miejsce stylem dowolnym z czasem 1:05,29.

Po raz kolejny należy podkreślić bardzo dobry występ Szymona Jaworskiego który dwukrotnie zdobywał złote medale i prowadzi po trzech rundach w klasyfikacji generalnej chłopców rocznika 2001-2002. Do końca pozostała jeszcze jedna runda która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja.