Dobry występ Salmo Żory

26 listopada w Knurowie odbyły się Mistrzostwa Śląska dzieci dziesięcioletnich, w zawodach tych wśród 246 zawodników z 24 klubów, znalazła się 6 osobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego” Salmo” Żory.

Nasi pływacy zaliczyli bardzo dobry występ i w sumie zdobyli 8 medali (2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe). Szymon Jaworski zakończył zawody z kompletem medali. Najważniejszy, złoty zdobył na dystansie 100 m st. motylkowym (czas 1:24.41 - jest to najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej w Polsce, uzyskany w tym sezonie), srebrny na 50 m st. motylkowym (35.63), brązowy na 50 m st. grzbietowym (38.19), oraz wywalczył V miejsce na 200 m st. dowolnym (2:41.01).

Agnieszka Tomasiak została Mistrzynią Śląska na dystansie 100 m st. motylkowym (1:32.76), a na dystansie o połowę krótszym mogła się cieszyć ze zdobycia srebrnego krążka (39.98), ponadto Agnieszka była V na 50 m st. dowolnym (37.66), oraz VIII na 50 m st. grzbietowym (45.28).

Monika Wagner zdobyła trzy brązowe medale:  na 50 m st. klasycznym(45.89), 50 m st. grzbietowym (40.79) oraz 100 m st. klasycznym (1:38.88), a także uzyskała bardzo dobre V miejsce na 50 m st. motylkowym (43.67).

Kacper Milbrant notował bardzo dobre wyniki i w każdym starcie plasował się w pierwszej dziesiątce Mistrzostw: był IV na 50 m st. dowolnym (34.1) , V na 50 m st. motylkowym (40.5), V na 50 m st. grzbietowym (40.41), oraz VIII na 100 m st. dowolnym (1.21.81). Julia Dworok zaliczyła bardzo dobre VI miejsce na 100 m st. motylkowym (1.54.59). Blisko medalu bo na IV miejscu, sklasyfikowana została drużyna sztafetowa dziewcząt (Tomasiak Agnieszka, Wagner Monika, Dworok Julia, Lużyna Alicja) w konkurencji 4x50 m st. zmiennym  (3.03.3).

W klasyfikacji medalowej zawodów UKS Salmo Żory zajęło wysokie V miejsce. Warto podkreślić że wszyscy zawodnicy reprezentujący nasze miasto w tych zawodach, to uczniowie klasy sportowej o profilu pływackim w Szkole Podstawowej Nr 17