Dobry występ Salmo Żory na Mistrzostwach Śląska

2012-12-04, Autor: gs, źródło: Salmo Żory
11 medali na Mistrzostwach Śląska w pływaniu rocznika 2001 wywalczyli zawodnicyUKS Salmo Żory.

Żorska drużyna w składzie: Monika Wagner, Agnieszka Tomasiak, Julia Dworok, Sylwia Pichnar, Alicja Lużyna, Szymon Jaworski, Kacper Milbrant, Olaf Pajączkowski i Filip Pichnar osiągnęła bardzo dobre wyniki, a większość z zawodników Salmo ustanowiło swoje nowe rekordy życiowe.

Szymon Jaworski stawał trzykrotnie na podium zdobywając:
I miejsce 50m stylem motylkowym, a zarazem został Mistrzem Śląska,
III miejsce 50m stylem dowolnym,
III miejsce 100m stylem motylkowym,
IV miejsce 100m stylem zmiennym.

Po podsumowaniu punktów Fina za dwa najlepsze starty całych Mistrzostw Śląska na najlepszego zawodnika Szymon Jaworski zajął III miejsce uzyskując 568 punktów.

Kacper Milbrant także stawał trzykrotnie na podium zdobywając:
IV miejsce 50m stylem dowolnym,
III miejsce 100m stylem grzbietowym,
II miejsce 50m stylem grzbietowym oraz tytuł Wice Mistrza Śląska,
II miejsce 100m stylem zmiennym oraz tytuł Wice Mistrza Śląska.

Agnieszka Tomasiak stawała dwa razy na podium:
III miejsce 50m stylem motylkowym,
VII miejsce 200m stylem dowolnym,
XI miejsce 50m stylem klasycznym,
II miejsce 100m stylem motylkowym oraz tytuł Wice Mistrza Śląska.

Monika Wagner stawała dwkrotnie na podium zdobywając:
V miejsce 100m stylem klasycznym,
IV miejsce 100m stylem dowolnym,
III miejsce 100m stylem zmiennym.

Sztafeta dziewcząt zdobyła III miejsce 4x50m stylem zmiennym i IV miejsce
4x50m stylem dowolnym w składzie: Monika Wagner,Agnieszka Tomasiak,Julia Dworok,Sylwia Pichnar.
Sztafeta chłopców zdobyła VI miejsce 4x50m stylem zmiennym i V miejsce 4x50m stylem dowolnym w składzie:
Szymon Jaworski,Kacper Milbrant,Olaf Pajączkowski,Filip Pichnar.