Dorośli i dzieci rywalizowali w szachach

2020-12-23, Autor: mk, źródło: UM Żory

W miniony weekend, 19 i 20 grudnia, w Niepublicznej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Żorach odbyły się otwarte turnieje szachowe dla dzieci i dorosłych. Rozgrywki zostały zorganizowane przy wsparciu miasta Żory przez Klub Sportowy „Roszada” Żory, w ramach projektu „Szachy - sport dla każdego i w każdym wieku”.

Pierwszego dnia szachowych zmagań, przeprowadzony został Żorski Otwarty Turniej Szachowy Juniorów, skierowany do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Na starcie stanęło 40 zawodników z różnych miast i klubów. Najliczniej reprezentowanym klubem w zawodach był Klub Sportowy „Roszada”  – aż 23 zawodników żorskiego klubu wzięło udział w rozgrywkach. Turniej przeprowadzony został systemem szwajcarskim, rozegranych zostało 7 rund, tempo 10 minut +5 sekund za każde posunięcie. W zawodach zwyciężył reprezentant  AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – Karol Kukuła, drugie miejsce przypadło zawodnikowi MKSz Rybnik – Tomaszowi Posłusznemu, a podium uzupełnił Kamil Grochol, również zawodnik MKSz. Najlepszą juniorką okazała się być Oliwia Czerwińska z UKS Ognisko Rydułtowy, a najlepszym zawodnikiem z Żor – Igor Zaborski.

Natomiast w niedzielę, 20 grudnia rozegrany został Żorski Otwarty Turniej Szachowy, w którym udział mógł wziąć każdy chętny, bez względu na wiek. Podobnie jak w sobotnim turnieju, również ten rozegrano systemem szwajcarskim, a  rywalizowało w nim 40 zawodników. Zwycięzcą został pochodzący z Republiki Czeskiej Josef Lys, zawodnik posiadający tytuł Mistrza FIDE. Drugie miejsce zajął zawodnik UKS Pałac Młodzieży Katowice - Maciej Malik, a trzecie miejsce gracz MKSz Rybnik Kamil Grochol. Najlepszą kobietą w turnieju została Oliwia Czerwińska z UKS Ognisko Rydułtowy, natomiast najlepszym zawodnikiem z Żor okazał się Arkadiusz Szmyd.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, a w każdym turnieju piątce zawodników wręczone zostały medale i bony upominkowe do sklepu sportowego. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0