Dzida złoty w skoku w dal, a w sprincie jak... Swoboda

Paweł Dzida zdobył złoty medal w skoku w dal na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się w Zielonej Górze.

Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory jechał na  Mistrzostwa w roli faworyta , ponieważ legitymował się najlepszym wynikiem w Polsce – 6,49 m. Walka na skoczni była bardzo zacięta, podopieczny Iwony Krupy prowadził z wynikiem 6,66m , jednak w V kolejce zawodnik z LKS Maraton Turek skoczył na odległość 6,67 m i objął prowadzenie.

Decydująca była szósta – ostatnia seria skoków w której rywal Dzidy nie poprawił wyniku, a żorzanin oddał „złoty” skok konkursu na odległość 6,74 m i został Mistrzem Polski Młodzików w skoku w dal.

Dzień wcześniej – w sobotę , żorzanin wystartował w eliminacjach biegu na 100m, ustanawiając rekord życiowy 11,38 s - zakwalifikował się do biegu finałowego. Tutaj niewiele zabrakło mu do medalu – ostatecznie zajął IV miejsce z doskonałą „życiówką” – 11,30 s. To wynik identyczny jaki uzyskała w Nankin jego starsza koleżanka klubowa – Ewa Swoboda.

Paweł Dzida jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym. W bieżącym roku zdobył wszystko co było do zdobycia w kategorii młodzików. Trzykrotnie zdobywał złoty medal na Halowych Mistrzostwach Śląska w Brzeszczach i Spale - 60 m, 300m i skok w dal . Na letnich Mistrzostwach Śląska i Mistrzostwach Makroregionu – dwukrotnie stawał na najwyższym podium – 100m i skok w dal. We włoskim Majano, również nie dał szansy rywalom i zwyciężył w skoku w dal. Sezon startowy uwieńczył zdobyciem Mistrzostwa Polski Młodzików i doskonałymi rekordami życiowymi : skok w dal – 6,74m i 100m – 11,30s.

Z kolei Mateusz Gałuszka wystartował w biegu na 600m i w gronie 26-ciu zawodników zajął VIII miejsce z wynikiem 1:27,58. Sezon startowy Mateusza w 2014 roku był równie udany : w styczniu – na halowych Mistrzostwach Śląska zdobył srebrny medal w biegu na 1000m, latem - zarówno na Mistrzostwach Śląska jak i Mistrzostwach Makroregionu nie miał sobie równych na dystansie 600m i dwukrotnie zdobywał złoty medal.

Paweł Dzida i Mateusz Gałuszka to wychowankowie Iwony Krupy , uczniowie klasy sportowej w Gimnazjum nr 4 . W grudniu 2014 roku młodzi lekkoatleci opuszczają kategorię młodzikowską i w przyszłym roku będą już juniorami.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0