Ewa Swoboda najszybszą kobietą w Polsce!

2017-07-22, Autor: gs

Ewa Swoboda potwierdziła w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, że jest najszybszą kobietą w naszym kraju. Żorzanka z tygodnia na tydzień spisuje się coraz lepiej.

Swoboda bez problemu przebrnęła eliminacje i półfinał. W finale Ewa pokonała dystans 100 metrów z czasem 11.29, druga była Marika Popowicz (11.39), a na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Zagajewska (11.58).

Minimum na Mistrzostwa Świata wynosi 11.26, zatem niestety Swobodzie zabrakło trzech setnych, aby cieszyć się kwalifikacją do Londynu. Jednak żorzanka jest w rankingu, dlatego może pojechać na najważniejszą imprezę w sezonie nawet bez wymaganego minimum.

To już drugi złoty medal Swobody w ciągu tygodnia. W zeszły piątek Ewa była najszybsza na Mistrzostwach Europy U23. Wtedy „setkę” pokonała z czasem 11.42. Tym razem było już trzynaście setnych krócej, co daje nadzieję na jeszcze lepszy start w Londynie. O to z pewnością postara się jej trenerka - Iwona Krupa.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0