Ewa Swoboda tuż za podium. Zabrakło dwóch tysięcznych sekundy

2022-03-19, Autor:

W halowych mistrzostwach świata w Belgradzie żorzanka Ewa Swoboda zajęła czwarte miejsce w biegu na 60 metrów. O tym, kto zajmie 3 miejsce decydowały 2 tysięczne sekundy.

Wczoraj odbył się pierwszy dzień halowych mistrzostw świata w Belgradzie, brała w nich również udział lekkoatletka z Żor Ewa Swoboda, która reprezentowała Polskę w biegu na 60 m. Pierwsza runda, jak i półfinał poszły jej znakomicie, zajęła w nich pierwsze miejsce. W pierwszej rundzie skończyła z czasem 7.10, a w półfinał z 7.03.

Niestety dobra passa żorzanki skończyła się w finale, gdzie zajęła czwartą lokatę z czasem 7,04.  Przegrała o dwie tysięczne sekundy z rywalką, która zajęła trzecie miejsce.

Przepraszam, mamo i tato – tak zaczęła rozmowę z dziennikarzem TVP Sport 23-letnia lekkoatletka.

Ewa Swoboda przyznała, że o nieco słabszym wyniku w finale zadecydował moment startu.

Po prostu zostałam w blokach. Nie byłam w stanie nadrobić tych strat na dystansie - powiedziała żorzanka.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 3