zamknij

Wiadomości

Fabryczna z Boczną: ruszyły prace przy budowie łącznika

2021-03-01, Autor: mk

W zeszłym tygodniu ruszyły prace przygotowawcze do budowy nowej drogi w Żorach – chodzi o łącznik ulic Fabrycznej z Boczną.

Reklama

Tak jak już informowaliśmy, Żory otrzymały na to zadanie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach projektu planowana jest budowa nowej drogi będącej połączeniem ul. Fabrycznej z ul. Boczną w Żorach.

- Inwestycja ma na celu bezpieczne wyprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych z zakładów przemysłowych i przedsiębiorstw zlokalizowanych w północno-wschodniej części Żor w stronę drogi krajowej nr 81 - dowiadujemy się.

Do przetargu stanęło 13 oferentów. Wygrała firma: Auto-Trans Asfalty z Gierałtowic. Kontrakt opiewa na kwotę 4587617,10 zł.

- W zeszłym tygodniu ruszyły prace przygotowawcze: pierwsze wycinki drzew, uporządkowanie terenu pod budowę. Prace drogowe mają ruszyć w połowie marca – informuje Adrian Lubszczyk, kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory.

Zgodnie z umową firma ma czas do 19 listopada na wykonanie tego zadania.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Laki Luk 2021-03-02 08:46:27

  Hej urzędnicy! Panie Prezydencie! - weźcie się w końcu za skrzyżowanie ulicy Dworcowej z 935 (ul. Nad Rudą). To jest dzisiaj nasz problem w Żorach, przez to skrzyżowanie stoi rondo przy Wiślance, Pszczyńska od strony Pszczyny, skrzyżowanie ul. Pszczyńska- DK81 ul. Huloki bo nie da wjechać się na skrzyżowanie z DK81 i DK81 często aż do KFC. Wy naprawdę tego nie widzicie?? - to jest codzienny problem w mieście którym próbujecie zarządzać!

  20 2
 • ~fryderykN. 2021-03-04 21:10:31

  Naprawdę ktoś uważa, że Włodarze Naszego Miasta o tym problemie nie wiedzą ? A może warto tak zwyczajnie zauważyć, że nie od razu Rzym zbudowano.
  Ale do sedna.
  Niedługo rozpoczną się prace z budową wiaduktu ul. Dworcowej z ul. Mikołowską i problem przejezdności w zdecydowanym stopniu się zniweluje. Ktoś, kto nie wie - przypominam, że skrzyżowanie ul. Dworcowej - zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa MUSI być skorelowane z przejazdem kolejowym i żadne utyskiwania nie pomogą. Gmina Żory nie musiała, ale zdecydowała się wziąć ciężar finansowy na swoje barki i w wysokości 50 % dofinansuje budowę wiaduktu.
  Zanim ktoś weźmie się za krytykę - warto prześledzić od początku całą sprawę, albo jeszcze prościej - wygrać wybory i w jeden tydzień rozwiązać wszystkie problemy.

  3 3
 • ~Adalbert 2021-03-05 00:30:16

  fryderykN, zrozum, że wiadukt na Dworcowej nie rozwiąże problemu, który opisał Laki Luk.
  "Włodarze Naszego Miasta" wielu rzeczy nie musieli, ale zrobili na nieszczęście Gminy Żory.
  Co tam słychać w spółce Nowe Miasto?

  4 2
 • ~fryderykN. 2021-03-05 15:26:35

  ~Adalbert
  pożyjemy zobaczymy, kto miał rację. Proszę pamiętać, że wraz z budową wiaduktu - znikną obostrzenia dot. sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu.
  Być może po zakończeniu inwestycji - wrócicie tutaj i przyznacie mi rację ! Dobrego weekendu ! :)

  1 4
 • ~piszczel 2021-03-06 18:55:55

  @fryderykN albo coś robić dobrze albo wcale. Ktoś projektując te obwodnice dostosował ją do lat osiemdziesiatych, a nie do współczesnego ruchu. Budowa wiaduktu na Dworcowej tylko pogorszy sytuację bo teraz przejazd zniechęca niektórych kierowców do korzystania z niej. A jak go nie będzie, kierowców przybędzie i będą jeszcze większe korki na skrzyżowaniu Dworcowej z obwodnica. Nie wiem do czego to zmierza, na osiedlach nie ma gdzie zaparkować, dostawcy nie mają gdzie stawać, a na drogach coraz więcej wypadków.

  1 3
 • ~Adalbert 2021-03-07 10:14:34

  fryderykN, z tego co piszesz wynika, że należysz albo należałeś (emerytura) do "Włodarzy Naszego Miasta". To takie typowe : "pożyjemy, zobaczymy", "być może". A wystarczy to newralgiczne miejsce przez chwilę poobserwować w godzinach szczytu. Wiadukt niczego nie rozwiąże, a nawet pogorszy. Czy tak trudno to zrozumieć? Naprawdę trzeba wydać miliony, żeby przekonać się o tym. A może tak naprawdę chodzi tylko o wydawanie milionów?

  2 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.