zamknij

Wiadomości

Galeria Wiślanka: rozstrzygnięto przetarg! Kiedy otwarcie?

2019-06-24, Autor: maj

Przetarg na budowę Galerii Wiślanka został rozstrzygnięty! Kto zostanie wykonawcą generalnym pierwszej w Żorach galerii handlowej? Kiedy inwestorzy planują otwarcie?

Reklama

Jak dowiedzieliśmy się u samego źródła, Galeria Wiślanka ma już wykonawcę generalnego. Kto nim zostanie?

- Procedura przetargowa prowadzona w imieniu Spółki Galeria Wiślanka S.A.Sp.K. przez firmę Dekra Polska została rozstrzygnięta. Przetarg wygrała firma Strabag oddział Południe - poinformowała nas Prezes Zarządu, Teresa Jonas.

Kiedy zatem możemy się spodziewać otwarcia galerii?

- Przekazanie placu budowy zostało zaplanowane na 26.06.2019r, w związku z tym podtrzymujemy otwarcie w 2020 r. - oznajmiła prezes.

Zobaczcie jak będzie wyglądało wnętrze galerii.

Przypomnijmy, że proces przetargowy wydłużył się m.in. ze względu na dużą ilość oferentów:

- Czas trwania przetargu wynika m.in. z dużego zainteresowania oferentów oraz wprowadzenia optymalizacji ze względu na dynamicznie rosnące ceny materiałów budowlanych oraz kosztów budowy - mówiła w marcu prezes Teresa Jonas.

Przeczytaj więcej: Inwestor Galerii Wiślanka o przedłużającym się przetargu: "podtrzymujemy otwarcie w 2020!"

W galerii, na blisko 20 tys. mkw. powierzchni najmu, ma znaleźć się 80 sklepów i punktów usługowych, w tym jedyne w mieście nowoczesne, wielosalowe kino oraz supermarket. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów zostanie oddany podziemny i naziemny parking na ponad 600 miejsc postojowych.
Oceń publikację: + 1 + 64 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Adam Lipek 2019-06-24 16:34:16

  Zewnętrzna inwestycja, no no panie prezydencie może w końcu coś się zbuduje bez problemów :d

  11 13
 • ~Darek Stelmach 2019-06-24 21:06:46

  Takie pytanko mam. Czy po wybudowaniu Galerii, skrzyżowanie DK81-Pszczyńska nie zostanie sparaliżowane? Patrząc na 600 miejsc postojowych i rotację w ciągu dnia to natężenie w godzinie szczytu znacznie wzrośnie. Czy nie pociągnie to za sobą przebudowy skrzyżowania? A jeśli tak czy te inwestycje nie powinny być wykonane jednocześnie?

  44 2
 • ~piszczel 2019-06-25 11:54:46

  Po oddaniu tej inwestycji starówka w Żorach stanie się zbędna. No ale w sumie dla prezydenta ważniejsza jest Wiślanka...

  18 13
 • ~gestskoczka 2019-06-25 21:30:59

  @piszczel, wszystko zależy nie tylko od władz miasta ale i od właścicieli kamieniczek. Nie jest rolą galerii wykańczanie Starówki. Tak jak kino wielosalowe nie powinno wykończyć starego kina Znicz, czyli Sceny na Starówce. Handel w Rynku jest szczątkowy, dobrze by było Rynek przekształcać w centrum rozrywki: jakieś kluby, ciekawe knajpki, może kameralny teatr dla dorosłych i dla dzieci. Jest wiele pomysłów, jak to będzie atrakcyjne, to ludzie będą.

  Ważna jest komunikacja miejska. By nie jechać tam własnymi samochodami, a po koncercie, spektaklu czy spotkaniu w klubie, usiąść jeszcze ze znajomymi i wypić lampkę wina czy kufel piwa. Dobrze by było aby co godzinę (nie rzadziej) w godzinach popołudniowych i wieczornych można by było dojechać do centrum z dzielnic, oraz by można było powrócić do domu, nie tylko o 22,00 ale i później. I ważne, by te autobusy jeździły a nie tylko widniały na rozkładach,

  30 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?Oddanych głosów: 1468