Gepardy Żory z Mistrzostwem Polski Kadetów

2016-07-12, Autor: ps, źródło: Gepardy Żory

Gepardy Żory zdobyły Mistrzostwo Polski Kadetów (juniorów młodszych U-15 lat) na zawodach, które odbyły się w Rybniku.

W finałowym, decydującym, meczu baseballiści z Żor pokonali Centaury Warszawa 22:12. Na pozycji miotacza z drobną kontuzją wystąpił Kacper Blacha, który kilka dni temu miał ogromny wkład w pokonanie zespołu Holandii na Mistrzostwach Europy 13-14 latków. Również i tym razem nie zawiódł.

Młodzi mistrzowie wygrali wszystkie mecze ze znaczącą przewagą. Cała drużyna to 14-latkowie, którzy uczęszczają do klas mistrzostwa sportowego w Zespole Szkół nr 8 i 3 w Żorach, przez co mogą bronić tytułu w przyszłym roku. Indywidualne nagrody również trafiły do rąk żorskich zawodników: najlepszy palkarz - Emil Dudek, najlepszy zawodnik turnieju (MVP) - Patryk Zając.

Pozostałe miejsca medalowe: srebro - Centaury Warszawa, brąz - Barons Wrocław, którzy w zaciętym pojedynku pokonali MKS Kutno. Teraz włodarze klubu czekają na powołania żorskich zawodników do Reprezentacji Polski Kadetów, która za tydzień rozpoczyna Mistrzostwa Europy (gr. B) w Szwajcarii.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0