Kultura, rozrywka i edukacja
„Godej abo wylyź”, czyli Młodzi Panowie w Suszcu
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na grudniowe spotkania z Kabaretem Młodych Panów w programie „Godej abo wylyź” w ramach VII Suszeckiej Jesieni Kulturalnej.
Występy odbędą się 8 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu o godz. 17:30 i o godz. 20:30.
Bilety można nabyć w cenie 50 zł od 6 października w biurze GOK w Suszcu, tel.: 32 212 44 91 wew. 21 lub e-mailowo: [email protected].. Bilety można nabyć również przez portal biletynakabarety.pl
Zobacz także
„Godej abo wylyź” to program stworzony na specjalne życzenie śląskiej publiczności.
Jest to przezabawne zestawienie większości śląskich hitów Kabaretu Młodych Panów, które podsumowują ostatnie lata twórczości tej grupy – wizytówki Górnego Śląska.
Zaczęło się w 2007 roku od „Wywiadu z Górnikiem”, a potem było jeszcze mocniej! Kolejne skecze śrubowały rekordy milionów odtworzeń na youtube. Setki tysięcy widzów na koncertach podążają od Kopciuszka do Kany, od Porwołów do Buchalików, od snzity z nutellą do łba konia pod pierzyną...Cytaty ze skeczów zaczęły żyć swoim życiem, stały się śląskim towarem eksportowym, ukochanym przede wszystkim w naszej, górnośląskiej krainie.
Kolejne programy Kabaretu Młodych Panów przyciągają do sal teatralnych i centrów kultury nawet tych, dla których jest to pierwsze od wielu lat wyjście na występ na żywo. Wzruszają opowieści o wspólnym oglądaniu śląskich skeczów przy szoli, przed zjazdem do roboty. Członkowie kabaretu przyzwyczaili, że jeden śląski skecz jest przygotowywany co roku i prezentowany na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK. To jeden z najważniejszych festiwali w Polsce, a Kabaret Młodych Panów jest jego współorganizatorem i gospodarzem. Z uwagi na chęć zachowania nowości, starsze skecze były systematycznie zastępowane przez nowe, jak się w większości okazywało – jeszcze lepsze! Ciągłe prośby o możliwość powrotu do „klasyków” zaowocowały stworzeniem niniejszego spektaklu.
Tylko w programie „Godej abo wylyź” zobaczycie większość śląskiego urobku „cuzamen do kupy”, oczywiście z ogromną dawką improwizacji i świeżości, których nie znajdziecie w telewizji czy internecie. Wśród hitów pojawią się m.in. Potek, Komunia, Opowiści biblijne po śląsku, Familiada i inne skecze, które ciągle sprawiają radość małym i dużym.
To jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kabaretowych na Śląsku.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Salony Kultury w Żorach. Wczoraj kadra spotkała się w Pałacu Baranowice
4083 -
Kończy się Tydzień Promocji Zdrowia w Tischnerze. Czego dowiedzieli się uczniowie?
1536 -
Fashion Revolution - w sobotę casting na modeli i modelki
750 -
Walentynkowy weekend w Kinie na Starówce – seanse, miłość i promocje!
658 -
Spotkanie z Markiem Bieńczykiem w MBP Żory
340
Najwyżej oceniane
-
Sukces aktora z Żor. Kamil Owczarek laureatem Nagrody im. Andrzeja Nardellego
+5 / -0 -
Kończy się Tydzień Promocji Zdrowia w Tischnerze. Czego dowiedzieli się uczniowie?
+3 / -0 -
Miasto Ognia - wystawa Anny Flagi
+2 / -0 -
"Przyszłość na horyzoncie" - projekt, który ma pomóc młodym ludziom w wyborze studiów
+2 / -0 -
Spotkanie z Markiem Bieńczykiem w MBP Żory
+1 / -0
Najczęściej komentowane
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert