zamknij

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Grzegorz Piliszek kandydatem na prezydenta Żor

2018-09-21, Autor: ww

Grzegorz Piliszek – 36-letni przedsiębiorca z Żor będzie kandydatem ruchu Kukiz'15 na prezydenta Żor.

Grzegorz Piliszek jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wiceprezesem Stowarzyszenia na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15 z okręgu nr 30 oraz jeden z liderów ruchu Kukiz'15 w regionie.

Reklama

Kampania samorządowa Grzegorza Piliszka będzie prowadzona pod hasłem "Żory bez barier". Wśród najważniejszych postulatów jego programu znajdują się m.in.: wprowadzenie instytucji e-referendum miejskiego, ożywienie żorskiego rynku czy powołanie grupy ekspertów ds. redukcji zadłużenia miasta.

Przypomnijmy, jak dotąd prócz Grzegorza Piliszka start na prezydenta Żor ogłosili: urzędujący prezydent – Waldemar SochaDariusz Domański – kandydat Prawa i Sprawiedliwości oraz Anna Gaszka – kandydatka Żorskiej Samorządności.

Oceń publikację: + 1 + 77 - 1 - 48

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~gestskoczka 2018-09-22 07:48:02

  Dwa tematy w programie Pana Grzegorza Piliszka podobają mi się szczególnie. To jest elektroniczne referendum miejskie i Jego postawa wobec zadłużenia. Cały czas uważam, że o zaciąganiu długów przez Gminę Żory powinni decydować nie radni, a ci co będą spłacać to zadłużenie – czyli mieszkańcy.

  Jeżeli chodzi o referendum, to uważam za najwyższy stopień demokracji. Wymysł partyjniacki, stawiający próg frekwencyjny jest po prostu – może nie tyle głupi, co utrzymujący wolę zarządzania partyjniactwa nad motłochem.

  W zwykłym głosowaniu liczy się głosy ile jest „za”, ile „przeciw” i ilu się wstrzymało od głosów. I suma tych głosów powinna się zgadzać z liczbą uprawnionych do głosowania. W referendum zwykle są dwie odpowiedzi: „za” i „przeciw”. Kto nie wziął udziału w referendum, powinno oznaczać że się wstrzymał od głosu.

  Pan Grzegorz Piliszek jest pierwszym kandydatem na prezydenta, który publicznie obiecał redukcję zadłużenia. Jak pomyślę, ile pieniędzy rocznie wydajemy banksterom na masełko...

  27 7
 • ~luxveritatis 2018-09-22 11:33:44

  Rozsądne podejście od spraw miasta. Nie jestem zwolennikiem partii KUKIZ, ale jakby Pan Piliszek bardziej uszczegółowił swoje plany na zarządzanie miastem to jest szansa na zastąpienie miłościwie nam panującego konkretnym człowiekiem. Jak do tej pory to pozostali kandydaci nie stanowią żadnego zagrożenia dla Waldemara.
  Czekam na więcej informacji o tym kandydacie.

  18 9
 • ~Grzegorz Piliszek 2018-09-22 12:08:08

  luxveritatis. Zapraszam na FB Grzegorz Piliszek proszę wysłać zaproszenie do grona znajomych a na stronie są wszelkie informacje dotyczące programu wyborczego i pomysłów na Żory. Po za tym już odbyło się pierwsze spotkanie otwarte w miniony czwartek na ulicy folwareckiej 23 Żory i cyklicznie w każdy czwartek takie spotkania będą organizowane. Więc serdecznie zapraszam na godz 17;00. Polcam również FB Kukiz15 - Żory i oczywiści e portal tuŻory.pl.

  17 13
 • ~Marcin74 2018-09-29 14:33:56

  Dobrze, że jest w Żorach w końcu ktoś kto nie jest związany z samorządem jak Pan Piliszek i Kukiz'15 Żory. Żaden z tych kandydatów nie siedział z Sochą ani Żorską samorządnoscią czyli PO ( a niby wołają, że są bezpartyjni), Czy PIS żorski siedzi tak samo w żorskim samorządzie i wszyscy razem zadłużają miasto - PRAWIE 300 MILIONÓW ZADŁUŻENIA- SKANDAL !!! Nigdy nie byłem za Kukizem, bo myślałem, że grają dla PiSu, albo ugadują się z innymi, ale oglądająłem filmiki na youtube z wypowiedziami Pawła Kukiza jak przemawia do młodzieży w sejmie i JEDZIE OSTRO po POPiSIE, albo w programie Piaskiem po oczach na TVN24 , sprawdzałem głosowania w sejmie i widzę, że ten muzyk faktycznie chce zminić ustrój, żeby każdy kto się ciśnie do żłoba będzie odpowiadał przed obywatelami, a na razie to sobie możemy nagwizdać jak nam coś nie pasuje, tak samo w rządzie jak i w Żorach. KUKIZ ŻORY ma konkretny program na Żory na oddłużenie miasta i inwestycje. I CHCĄ, ŻEBY RADNI I PREZYDENT ODPOWIADAŁ ZA DECYZJE ! - JESTEM ZA !!!

  18 10
 • ~jasnypieron 2018-10-08 13:42:13

  panie kandydacie: czy miejsce parkingowe przy Biedronce(dawniej Feniks) wykupił pan na czas kampanii, czy bezkarnie zabiera pan miejsce dla ludzi, którym trochę trudniej się poruszać po wyjściu z auta, a nie są jeszcze niepełnosprawnymi

  13 7
 • ~Grzegorz Piliszek 2018-10-09 09:22:26

  Panie/Pani jasnypieron. Samochód jest tak a nie inaczej oklejony, ponieważ mam do tego prawo. Poruszam się nim bardzo często z racji prowadzenia działalności gospodarczej. Zaparkowanie przy Biedronce miało ścisły związek z wizytą u klientów. NIKT z Firmy Biedronka nie miał żadnych zastrzeżeń ani też żadna skarga nie wpłynęła na czas postoju samochodu dostawczego. I tu ostrzegam nadal będę poruszał się TYM samochodem po Żorach.

  14 6
 • ~jasnypieron 2018-10-09 12:17:37

  panie kandydacie ja przecież nikomu NIE ZABRANIAM poruszania się autem"oklejonym tak, a nie inaczej", ale przecież słabszy fizycznie wyborca, to tylko wyborca i niech resztkami sił "leci" 50 m( i 50 m z powrotem) dalej od zdrowych, ale bogatych...

  10 2
 • ~Grzegorz Piliszek 2018-10-09 13:58:51

  Panie/Pani jasnypieron.
  Ze swojej strony dodam, że następnym razem nie zaparkuję tak blisko wejścia do Biedronki. I jeżeli poczuł się pan/pani urażany(a) to przepraszam, w najmniejszym stopniu nie chciałem komukolwiek przeszkadzać w zakupach i wygodnym parkowaniu.

  16 2
 • ~jasnypieron 2018-10-10 09:33:02

  panie kandydacie i można? MOŻNA!!. Tak czasem brakuje zwyczajnych ludzkich odruchów...Dziękuję i.....POWODZENIA

  17 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak często korzystasz z oferty Muzeum Miejskiego w Żorach?





Oddanych głosów: 134