Halowe Mistrzostwa Śląska: sześć medali padło łupem UKS-u „Czwórki”

Lekkoatleci z Żor powtórzyli sukces sprzed roku. Na Halowych Mistrzostwach Śląska w Ostrawie ponownie zdobyli sześć medali.

Halowe Mistrzostwa Śląska odbyły się 1 lutego w Ostrawie. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory przywieźli z Czech trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale.

Junior Paweł Dzida wystartował w swojej koronnej konkurencji w skoku w dal. Nie zawiódł swoich i trenera oczekiwań i zdobył tytuł Mistrza Śląska z wynikiem 6,86 m. Po tym konkursie Paweł wziął udział w eliminacjach biegu na 60 m, w których wygrał swoją serię. W biegu finałowym z wynikiem 7,10 s ustanowił rekord życiowy i zdobył srebrny medal.

Z kolei Julia Han była bezkonkurencyjna w biegu juniorek na 600 m i z wynikiem 1:40,07 zdobyła złoty medal. Swój prymat na Śląsku w kategorii juniorek młodszych na dystansie 300 m potwierdziła Martyna Ziebura, która zdobyła tytuł Mistrzyni Śląska.

Natomiast z dwoma brązowymi medalami wrócił senior Mariusz Syzdek. Pierwszy „brąz” zdobył w skoku w dal, drugi w pchnięciu kulą z wynikiem 12,29 m.

Pozostali zawodnicy „Czwórki” nie zdobyli medali, ale zaliczyli bardzo dobre starty ustanawiając halowe rekordy życiowe. Nina Kadela w biegu juniorek na 300 m osiągnęła wynik 43,93 s. Na tym samym dystansie w kategorii młodziczek Zuzia Wyppich przybiegła na metę z czasem 45,95 s, a Magda Kaźmierczak osiągnęła wynik 47,85s. Alicja Goebel awansowała do finału biegu młodziczek na 60 m, w którym zajęła 7. miejsce.

W biegu na 600 m Magda Czajkowska z czasem 1:53,45 i DARIA NAJBERG z wynikiem 2:02,20 ustanowiły swoje rekordy życiowe.

Cyprian Brilla debiutował na dystansie 1000 m w kategorii młodzików i uzyskał wynik 3:11,52.

Kolejne zawody żorskich lekkoatletów już w dzisiaj, ponownie w Ostrawie.

Wyjazd na Halowe Mistrzostwa Śląska w Ostrawie sfinansowało Miasto Żory.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0