Hawajskie Koszule mistrzami Śląska!

2014-05-08, Autor: mkor, źródło: HK
Dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego- UKS 27 Katowice oraz MOSM-u Tychy - przyjechały do Żor, by zgarnąć mistrzostwo Śląska. Tytuł trafił jednak do niezawodnej ekipy Hawajskich Koszul rocznika 2003.

Zespół chłopców z rocznika 2003 został Mistrzem Śląska- przez całe rozgrywki przeszedł jak burza, nie ponosząc ani jednej porażki. W turnieju finałowym, na żorskiej hali sportowej, zmierzył się z dwoma innym najlepszymi zespołami sezonu zasadniczego UKS 27 Katowice oraz MOSM-u Tychy.

W pierwszym meczu turnieju podopieczni Katarzyny Rutkowskiej – zmierzyli się z zespołem UKS 27 Katowice. Od początku meczu zarysowała się przewaga żorskiej drużyny. Konsekwencja w grze pozwoliła wygrać Hawajskim Koszulom 39:23.

W drugim meczu MOSM Tychy podejmuje UKS 27 Katowice. W drużynie z Katowic początkowo bardzo widoczne jest zmęczenie poprzednim meczem, jednak w ostatniej kwarcie podejmuje zryw doprowadzając do emocjonującej końcówki. Jednak ostatecznie to zespół z Tych wygrywa 22:18.

Zobacz fotogalerię >>

W ostatnim meczu, decydującym o mistrzostwie, Hawajskie Koszule mierzyły sie z MOSM Tychy.  Po słabym początku i przegranej pierwszej kwarcie żorzan (5:8), w drugiej  następuje wspaniały zryw i prowadzenie 19:10 po pierwszej połowie. W trzeciej kwarcie zespół z Tych niweluje stratę do 2 punktów. To podziałało na żorzan jak płachta na byka.  Koszykarze Hawajskich włączyli najwyższy bieg i wygrali 32:20. Tym sposobem, że zostali mistrzami Śląska. Dodajmy, zupełnie zasłużenie i bez żadnych wątpwliości.

Najlepszymi zawodnikami turnieju uznani zostali :

Dominik Pastuszka – HK Żory
Mikołaj Klimontowicz – MOSM Tychy
Filip Korus – UKS 27 Katowice

- Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu UM Żory oraz dzięki pracy i zaangażowaniu rodziców naszych podopiecznych za co serdecznie dziękujemy - informuje klub HK Żory.

Klub gratuluje też trenerce Katarzynie Rutkowskiej i zawodnikom. -  Liczymy że tym zwycięstwem odczarowali klątwę II miejsc. Będziemy mieli okazję się o tym przekonać już w maju gdzie chłopcy z rocznika 2002 będą walczyli o mistrzostwo podczas turnieju finałowego w Rudzie Śląskiej - czytamy.

Skład mistrzów Śląska:
Brzegowy Alan, Merda Jakub, Dunowski Kacper, Błaszyk Adrian, Mikuszewski Piotr, Kania Krystian, Pauszek Krzysztof, Tabaka Mikołaj, Kluger Natan, Ewertowski Patryk, Pastuszka "Pasta" Dominik, Polak Miłosz, Chodnik Dawid, Krasiński Gracjan, Kucharczyk Mateusz, Wójcik Błażej, Batko Jakub, Brilla Cyprian.

Klub Hawajski Koszule od pięciu lat prowadzi klasy mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 15 oraz Gimnazjum Nr 2, a już w przyszłym roku po raz pierwszy w historii naukę w klasach mistrzostwa sportowego obok czwartej klasy rozpocznie 16 uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 15 .

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0