HLB: 22 bramki w meczu ZSRG Żory!

2012-12-26, Autor: Marcin Maguda - HLB
KWK Chwałowice pokonał OBI Jastrzębie Zdrój 4:1 i jako jedyny zespół w HLB nie doznał jeszcze goryczy porażki. Aż dwadzieścia dwie bramki padły w meczu pomiędzy drużynami ZSRG Żory a BP & TNT

W pierwszym pojedynku VII kolejki spotkań drużyna EDF Rybnik pokonała Słodycze Słod Hurt 6:4. Przełomowym momentem meczu była końcówka pierwszej części gry, w której drużyna EDF Rybnik przy stanie spotkania 2:2 zdobyła dwie bramki. W drugiej połowie pojedynku obydwa zespoły dwukrotnie umieściły piłkę w siatce i tym samym drużyna EDF Rybnik zainkasowała trzy punkty. Wyróżniającym zawodnikiem meczu był z całą pewnością zawodnik EDF Rybnik Dominik Knapik, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Spotkanie pomiędzy liderem VII edycji HLB drużyną KWK Chwałowice, a  mistrzem poprzedniej edycji rozgrywek, zespołem OBI Jastrzębie Zdrój, zgodnie z  oczekiwaniami było świetnym widowiskiem, w którym obydwa zespoły wspięły się na wyżyny swoich możliwości. Mecz rozpoczął się od  ataków zawodników z Jastrzębia, którzy kilkakrotnie mieli doskonałe sytuacje podbramkowe, ale obronną ręką każdorazowo wychodził bramkarz KWK Chwałowice – Kamil Sobieraj. Gdy wydawało się, iż bramka dla OBI wisi w  powietrzu, zawodnicy z Chwałowic przeprowadzili składaną akcję i  Marcin Muras umieścił piłkę w siatce. Po przerwie drużyna OBI w  dalszym ciągu uporczywie dążyła do zdobycia bramki, ale tego dnia zawodnicy KWK Chwałowice grali bezbłędnie w defensywie, a dodatkowo wyprowadzali skuteczne kontrataki. Ostatecznie drużyna KWK Chwałowice pokonała OBI Jastrzębie Zdrój 4:1 i tym samym drużyna „Górników” jako jedyny zespół w  VII edycji rozgrywek HLB nie zaznała goryczy porażki.

Aż dwadzieścia dwie bramki padły w meczu pomiędzy drużynami ZSRG Żory a BP & TNT. Pierwsza część pojedynku należała do zawodników z Żor, którzy do przerwy schodzili do szatni z jedno bramkową przewagą. Po przerwie drużyna z BP & TNT wrzuciła tzw. „piąty bieg” i po kilku minutach gry było już 7:6 dla zawodników BP & TNT. W końcówce pojedynku szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła drużyna z Żor, która ostatecznie zwyciężyła 14:8. Swój wielki dzień miał duet Szymon Adam – Szymon Skotniczy, który łącznie zdobył dziewięć bramek dla ekipy ZSRG Żory.