HMP: Ewa Swoboda mistrzynią Polski. Trzy medale żorzan

2023-02-21, Autor: KB

W ten weekend (18 i 19 lutego) odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu. Kolejny złoty medal zdobyła Ewa Swoboda,a ale to nie jedyny medal, który zdobyli lekkoatleci pochodzący z Żor.

Formalność

Ewa Swoboda była murowaną faworytką do kolejnego w jej karierze zwycięstwa na Halowych Mistrzostwach Polski. Żorzanka pewnie wygrała bieg eliminacyjny z czasem 7,14s. W finale pobiegła jeszcze szybciej i z wynikiem 7,10s została halową Mistrzynią Polski po raz ósmy.

Powolutku do przodu. Ze startu na start biegam coraz szybciej. Przegrałam zakład, pobiegłam wolniej od Pawła Wiesiołka (pobiegł 7.02, Swoboda 7.10). Mistrzostwa Europy za niedługo, jeszcze tylko Birmingham - powiedziała żartobliwie po biegu zawodniczka.

Jednocześnie Ewa Swoboda zdobyła minimum na Halowe Mistrzostwa Europy.

Dwa srebra również dla żorzan

W biegu 4x200 metrów srebro w sztafecie zdobył Paweł Dzida. Zawodnik występuje w zespole AZS AWF Katowice. Również srebrny medal w kategorii do 23 lat i biegu na 400 metrów zdobył Michał Wróbel.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 1