I znów wygrana. MTS Żory lepszy od Sośnicy Gliwice

2023-02-13, Autor: KB

Zawodniczki z Żor po raz kolejny udowodniły, że awans im nie straszny i ciągle są w grze o Superligę. W sobotę szczypiornistki MTS-u Żory pokonały na własnym parkiecie SPR Sośnicę Gliwice 34:28.

Sobotnie starcie to zaległy mecz 12. kolejki rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet. Zawodniczki MTS-u Żory mierzyły się z Sośnicą Gliwice

Pierwsza połowa spotkania to wyraźna przewaga gospodyń. Na przerwę szczypiornistki z Żor schodziły z przewagą 20:11.

W drugiej odsłonie rywalki się obudziły i wygrały tę część meczu 17:14, ale zaliczka z pierwszej połowy pozwoliła żorzankom odnieść ostateczniem zwycięstwo 34:28.

Aż 12 bramek rzuciła w tym spoktaniu Olesia Donets, 8 dołożyła Karolina Kanicka.

Podopieczne Bartłomieja Dudy po 13. kolejkach (jeden mecz pauzy) zajmuja obecnie drugie miejsce w tabeli. Wciąż lepsza jest drużyna Szczypiorno Kalisz. Najbliższy mecz już w sobotę (18 lutego), także w Żorach. MTS podejmie Otmęt Krapkowice. Początek starcia o 18:00.

MTS Żory - SPR Sośnica Gliwice 34:28

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0