II liga: szczypiornistki po miesięcznej przerwie. Jak na nich zadziała?

2014-03-04, Autor: mkor, źródło: PZPR
Miesiąc bez gry o punkty. To nie wyprowadziło jednak drużyny seniorek MTS-u Żory z formy, które pokonały Start Michałkowice 32:19. Mecz rozegrano w Michałkowicach. Ale prawdziwy sprawdzian przed żorzankami w najbliższą sobotę.

Po miesięcznej przerwie drużyna MTS-u Żory wróciła na parkiet. W wyjazdowym meczu ze Startem Michałkowice była faworytem i nie zawiodła. Już do przerwy nasze szczypiornistki prowadziły 14:10, by ostatecznie wygrać 32:19.MTS Żory mając na swoim koncie 10 zwycięstw i 1 remis, pozostaje jedyną drużyną w II-ligowej stawce małopolskiego związku piłki ręcznej, która nie doznała jeszcze porażki. Drugi w tabeli Ruch II Chorzów raz przegrał. Bliski porażki był też w minionej kolejce, ale jednym punktem zdołał się uporać na wyjeździe z SPR II Olkusz.

W najbliższej kolejce do Żor przyjedzie Sośnica Gliwice, a to zespół który jako jedyny zdołał w tym sezonie urwać punkty żorzankom. Mecz w Gliwicach zakończył się remisem. Jak będzie tym razem? Czy nasze zawodniczki zrobią sobie prezent z okazji swojego święta? Emocji w żorskiej hali MOSiR-u nie powinno zabraknąć.

MTS Żory - Sośnica Gliwica sobota, 8 marca, godz. 18:00