zamknij

Biznes

Ile zarabia prostytutka w Żorach? Opublikowano raport

2017-10-04, Autor: wk

Choć trudność może sprawić ocena skali zarobków osób świadczących usługi seksualne, bo taka działalność nie jest rejestrowana ani kontrolowana i odbywa się w szarej strefie, to wyzwanie podjęła Firma Sedlak & Sedlak. Oszacowała zarobki polskich prostytutek. Na liście znalazły się panie z Żor i Rybnika.

Świadczenie usług seksualnych za pieniądze zgodnie z polskim prawem nie jest czynem zabronionym. Polski system prawny przyjmuje tzw. podejście abolicjonistyczne. Oznacza to, że tego typu działalność nie jest w żaden sposób ścigana ani karana. Z drugiej strony osoby pracujące w ten sposób nie mogą rejestrować swojej działalności ani podpisywać umów ze swoimi klientami. Taki stan rzeczy powoduje, że działalność ta jest poza kontrolą organów państwa. Również przepisy podatkowe nie nakładają obowiązku rozliczania się z fiskusem wobec kobiet oferujących płatne usługi seksualne.

Reklama

Tworząc raport Sedlak&Sedlak oparto się na cenach usług oferowanych przez prostytutki. W tym celu przeanalizowano 10 635 ogłoszeń internetowych. Dane (zebrane w sierpniu 2017 r.) dotyczą tylko i wyłącznie kobiet, które usługi seksualne świadczą w wynajmowanych przez siebie mieszkaniach (tzw. mieszkaniówki). Pominięto natomiast panie pracujące w agencjach towarzyskich i kobiety stojące przy drogach.

Prowadząc badanie, pod uwagę zostały wzięte tylko te miasta, w których znaleziono przynajmniej 20 ogłoszeń na temat usług seksualnych świadczonych w mieszkaniach. Najwięcej danych – ogłoszeń internetowych zebrano we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Jakie wysnuto wnioski? Średnio za godzinę pracy prostytutki trzeba obecnie zapłacić 183 zł, a za całą noc 1732 zł (mediana wynosi odpowiednio 150 zł i 1500 zł). Natomiast różnice w zarobkach są spowodowane nie tylko lokalizacją, ale i zakresem świadczonych usług, wyglądem zewnętrznym, rozmiarem biustu czy nawet znajomością języków obcych.

Według raportu największymi zarobkami mogą cieszyć się prostytutki z Warszawy. Za godzinę zarabiają nawet 254 zł, a za całą noc 2256 zł. Co ciekawe, czwarty wynik (za stolicą, Lubinem i Białymstokiem) w rankingu stawek godzinowych zajęły panie do towarzystwa z… Żor. Tutaj zarobki oszacowano na kwotę 206 zł.

Fot. Opracowanie Sedlak & Sedlak na podstawie ogłoszeń publikowanych w Internecie

Na zarobki nie mogą też narzekać prostytutki z Rybnika. By spędzić z nimi noc, trzeba zapłacić 2015 zł, co daje 4.miejsce w rankingu – za Warszawą, Lesznem i Łomżą.

Fot. Opracowanie Sedlak & Sedlak na podstawie ogłoszeń publikowanych w Internecie

Z pełną treścią raportu Sedlak & Sedlak możecie zapoznać się >tutaj.

Jesteście zaskoczeni takim raportem? Co sądzicie o tych stawkach? Czekamy na Wasze opinie i komentarze!

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 46

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (20):
 • ~mała mi 2017-10-04 07:47:32

  Normalnie ręce opadają... Nie macie już o czym pisać?

  24 12
 • ~gestskoczka 2017-10-04 09:45:12

  @mała mi, tego nie można zamieść pod dywan. Nawet jak TuŻory tego nie napisze. Popatrz na to inaczej: młoda dziewczyna uczy się, studiuje, zostaje nauczycielką. Użera się z dzieciakami, stara się i na dniówkę ma 200 zł. A inna młoda olewa szkołę i ma 200 zł na godzinę...
  Może na mnie też się oburzysz, ale ja uważam że prostytucja powinna być zalegalizowana, opodatkowana objęta przepisami prawa pracy i BHP.

  Z prostytucją można walczyć tak samo jak z wiatrakami. Można próbować tak Jak Szwedzi albo jak Holendrzy. Ja wolę wariant holenderski, choć nie korzystam z tych usług.

  27 11
 • ~mała mi 2017-10-04 10:59:11

  Porąbało Cię gestskoczka? Twój komentarz, jak i ten artykuł brzmi bardzo zachęcająco - po co się uczyć i harować, skoro można bardzo szybko zarobić o wiele więcej. Także nic, tylko trzeba być dumnym z żorskich prostytutek że się cenią... Prostytucja była, jest i będzie. I nic się z tym nie zrobi. Mało tego - właśnie o to mi chodzi, że to nie jest artykuł w którym można znaleźć informacje jak pomóc dziewczynom i kobietom wyrwać się z tego bagna. Jest wręcz odwrotnie. Wiesz co jest największym problem jeśli chodzi o prostytucję? To że wiele kobiet jest do tego zmuszanych! Masz tego świadomość? A to, że są takie kobiety którym bardzo odpowiada taka forma zarobkowania to mnie to nie obchodzi.

  12 18
 • ~gestskoczka 2017-10-04 13:32:24

  @mała mi, czy to mnie porąbało? Sama oceń. Gdybyś do czytania mojego komentarza oprócz oczu zatrudniła jeszcze inne organy wewnętrzne potrzebne do zrozumienia tekstu, prawdopodobnie nie napisałabyś tego drugiego komentarza, a jak już to w innej formie i kompozycji.

  Te pracownice są i dobrowolnie i z przymusu, gdyby prostytucja była zalegalizowana, odpadłby przymus a praca dobrowolna byłaby bezpieczniejsza i ucywilizowana. W porównaniu pracy nauczycielki i prostytutki chciałem pokazać pewien paradoks który byłby zminimalizowany.

  Uważam, że żadna praca nie powinna hańbić o ile jest legalna, dobrowolna, bezpieczna i fachowo wykonana.

  20 5
 • ~mała mi 2017-10-04 14:18:38

  Rozhulałeś się... Zupełnie niepotrzebnie. Gdybyś Ty używał mózgu, tak jak mi to proponujesz, to nie byłbyś arogancki i nie świeciłbyś tu totalną ignorancją, bo wiedział że legalizacja prostytucji nic by nie dała. Już widzę jak prostytutki zakładają własną działalność gospodarczą i płacą podatki. To raz. A dwa - mamy XXI wiek a i tak co jakiś czas czytamy o obozach pracy. To znaczy - ja czytam, bo widzę że Tobie temat jest zupełnie obcy, bo inaczej nie pisałbyś tych bredni. Pomyśl dlaczego tak się dzieje. A swoją drogą - piszesz że nie korzystasz z usług prostytutek, a teraz czytam że "Uważam, że żadna praca nie powinna hańbić o ile jest legalna, dobrowolna, bezpieczna i fachowo wykonana." Chcesz rozwinąć swą genialną myśl?

  7 21
 • ~antekmuzykantek 2017-10-04 15:01:12

  Nie no... news dnia. SENSACJA!!! SZOK, NIEDOWIERZANIE!!!

  8 1
 • ~azan3 2017-10-04 18:30:22

  Wspaniale. I co my mamy być dumni z tego rankingu, bo nie rozumiem celu tego artykułu?

  10 2
 • ~gestskoczka 2017-10-04 18:32:07

  @mała mi:
  „Porąbało Cię gestskoczka?”;
  „Rozhulałeś się...”;
  „Gdybyś Ty używał mózgu, tak jak mi to proponujesz, to nie byłbyś arogancki i nie świeciłbyś tu totalną ignorancją,”
  „Chcesz rozwinąć swą genialną myśl?”

  Odniosę się jedynie do ostatniego cytatu. Nie korzystam z usług prostytutek, ale nie mam nic przeciwko nim, jak pracują dobrowolnie. Czy jest to wystarczające wyjaśnienie, czy znów dostanę jakąś wiązankę?

  10 8
 • ~mała mi 2017-10-04 18:50:33

  Zadałam Ci pytanie. To Ty zacząłeś dziwne teksty, że powinnam zacząć używać do czytania Twoich komentarzy nie tylko oczu. Czyli Ty możesz obrażać ale Ciebie juz nie wolno? Bo? Myślałam że jesteś dorosły...

  6 10
 • ~Serge Boite 2017-10-05 09:19:31

  Zobacz Arteks, w końcu mamy wspólne cechy. Kurwy w Żorach i Rybniku żyją na podobnym poziomie.

  22 3
 • ~db 2017-10-05 10:11:16

  GestSkoczka, MalaMi - To jest tak samo jak z marihuaną . Ludzię ja palą tak samo jak piją wódę. I to ogłupia i to ogłupia . Gdyby ją jednak zalegalizować, wyeliminowano by przynajmniej chemiczne gówna nieznanego pochodzenia a i mafia by ucierpiała ...
  Ludzie boja się legalizacji tego typu "zjawisk "żeby w następnej kolejności nie przyszedł czas na twarde narkotyki a legalny burdel stanąłby np obok piekarni na rynku ;)

  8 1
 • ~mała mi 2017-10-05 10:27:47

  @db - ale ja nie jestem przeciwna legalizacji prostytucji. Nie mam nic przeciwko prostytutkom. Nie rozumiem tylko jaką wartość merytoryczną ma ten artykuł.
  A legalizacja czy to narkotyków czy też prostytucji nic nie da, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie wałki kręcił. Jedynie co, to budżet by się ucieszył;)

  6 2
 • ~gestskoczka 2017-10-05 11:07:00

  Faktycznie @mała mi, niepotrzebnie wdałem się z Tobą w dyskusję. Przepraszam. Mój pierwszy komentarz powinien się zaczynać od słów: „Tego nie można zamieść pod dywan...” Tam określiłem swój stosunek do powyższego artykułu i problemu jaki opisuje. Nie zrozumiałaś i walnęłaś emocjonalnie: „Porąbało Cię gestskoczka?” Gdybym nie zwrócił się do Ciebie, reszta moich komentarzy byłaby zbędna.

  @db. Zgadzam się z Tobą. Z tym że fakt zamulania świadomości przez gorzałę i marychę dla mnie jest mniej ważny. Ważniejszy jest fakt, że legalna marihuana i legalna prostytucja to podcięcie gardła nielegalnemu biznesowi. Gdzie sięgają macki tej mafii finansowej cholera wie, ale są skuteczni.

  3 4
 • ~gestskoczka 2017-10-05 11:21:19

  @ Serge Boite, nie mieszaj w to Atreksa. On tu nie ma nic do powiedzenia bo tak jest napisany ten artykuł że nie ma pola manewru. Gdyby w tym artykule byłby wymieniony tylko Rybnik, Arteks mógłby podkreślić wielkomiejskość i bogactwo Rybnika. Gdyby w tym artykule byłyby tylko Żory, Arteks zagrzmiałby o upadku moralnym miasta i jego władz, że ta prostytucja jest związana z ogromnym zadłużeniem miasta, że nie ma tu żadnych inwestycji więc kwitnie nielegalna prostytucja. Tak mi się wydaje... :-).

  7 8
 • ~mała mi 2017-10-05 11:21:35

  Sam stwierdziłeś że bywam emocjonalna, no to walnęłam ale zrobiłam to świadomie. I nie mogę obiecać, że to się więcej nie powtórzy. Jeśli poczułeś się urażony tym pytaniem to przepraszam:) Tylko pamiętaj - ja nie mam problemów z tym, że ktoś skomentuje mój komentarz.
  To uświadom mnie jaką wartość merytoryczną ma ten artykuł. Jeśli chodzi o kontrast zarobków prostytutek a nauczycielek, to znam większy - np. posłowie.

  5 2
 • ~db 2017-10-05 12:10:24

  E tam Mała Mi, temat jak temat. Oczywiście że coś wnosi, chociażby to, że mogliście się z Gestem bliżej poznać i wymienić zdanie na temat ;) a może pomoże też jakiemuś biedakowi, który nie wiedział, że w Żorach są prostytutki i po tym artykule zaoszczędzić swój cenny czas i paliwo

  8 1
 • ~mała mi 2017-10-05 12:30:19

  Hahahaha @db dziękuję za poprawę nastroju:) No ja i gestskoczka dosyć często się tak poznajemy.
  Nie sądzę żeby mieszkaniec Żor odwiedzał miejscowe prostytutki;)

  6 5
 • ~Arteks 2017-10-06 11:10:44

  @sergeboite @gestskoczka - czytając te komentarze wydaje się, że dla was to jest nawet trochę nobilitujące bo ktoś wspomina o Żorach (nieważne w jakim kontekście)... No i dzięki takim artykułom "coś" się w Żorach dzieje bo nuda straszna. U nas wręcz przeciwko, właśnie otwierana jest rowerowa pętla industrialna, a lada dzień otwarte zostaną spacerowe-rowerowe bulwary przy Nacynie, elektrownia z powrotem wraca do rąk państwa, wkrótce rozpoczynają się Rybnickie Dni Literaratury, powołano koalicję przeciw PiS, upiększono ul. Wysoką itd

  3 13
 • ~jasnypieron 2017-10-06 13:40:26

  arteks....tu wyraźnie widać twoje manipulowanie faktami, bo"Na zarobki nie mogą też narzekać prostytutki z Rybnika"....jakoś ci to umknęło???

  7 1
 • ~vtwin90 2017-10-13 21:08:54

  Nic tylko zostać prostytutką w Żorach-tak wynika z waszego artykułu
  Masakra temat miesiąca!!

  1 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy mieszkańcy miasta powinni płacić za deszczówkę?
Oddanych głosów: 1363