Iskra Pszczyna lepsza. KS Żory znów bez punktów

2012-04-16, Autor: gs, źródło: mat. pras.
Trzecią z rzędu i już trzynastą porażkę w sezonie zanotowali piłkarze KS Żory. Tym razem ulegli oni Iskrze Pszczyna, która po bramkach Pruska i Grabczyńskiego wygrała w Żorach 2:1. Pięknego gola gospodarzy zdobył Tomasz Pudełko.

Piłkarze z Pszczyny do spotkania z KS-em Żory przystępowali podbudowani zwycięstwem w poprzedniej kolejce z niepokonanym dotychczas LKS-em Czaniec. Dlatego też potyczka z ostatnimi w tabeli żorzanami teoretycznie miała być spacerkiem. Gospodarze długo jednak stawiali faworytom opór. Wprawdzie podopieczni Jana Żurka niemal od początku spotkania osiągnęli optyczną przewagę, to brakowała im precyzji pod żorską bramką. Dobrze w pierwszej połowie spisywał się Dawid Fugiel, który bronił strzały Bogdana Pruska, Grzegorz Lekkiego, Benedykta WieryPiotra Maroszka. Żorzanie również mieli swoje szanse, ale dobrze grał również bramkarz gości, Bartłomiej Krzywicki. Bramki w pierwszej połowie nie padły, a więcej emocji przyniosła druga część meczu.

W 57. minucie zapachniało niespodzianką. Tomasz Pudełko znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Iskry i pięknym lobem dał gospodarzom prowadzenie. Był to pierwszy gol strzelony przez żorzan w  rundzie wiosennej. Stracona bramka zadziałała mobilizująco na gości, którzy szybko wzięli się do odrabiania strat. Niestety dla KS-u piłkarze z Pszczyny szybko zrealizowali swój cel. W 69. minucie indywidualną akcją popisał się Wiera, który świetnie dograł do Pruska  i w idealnej sytuacji doświadczony napastnik nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Rozpędzeni zawodnicy trenera Jana Żurka nie zamierzali jednak poprzestać na remisie, co potwierdzili już 2 minuty później. Z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Prusek i Bartłomiej Grabczyński skuteczną "główką" strzelił drugą bramkę dla gości. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i to pszczynianie dziesiąty raz w tym sezonie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Dla porównania piłkarze KS-u Żory dotychczas tylko raz cieszyli się z trzech punktów - 22 października pokonując na wyjeździe MRKS Czechowice-Dziedzice.

W tym tygodniu żorscy piłkarze będą mieli dwie okazji do podwyższenia skromniej zdobyczy punktowej. W środę KS zagra na wyjeździe z GTS-em Bojszowy, a w sobotę podejmie na własnym boisku niepokonany w tym roku GKS 1962 Jastrzębie. Jak łatwo się domyślić w żadnym z tych spotkań zawodnicy Adama Buchty nie będą faworytem.

KS Żory - Iskra Pszczyna 1:2 (0:0)

1:0 Tomasz Pudełko 57'
1:1 Bogdan Prusek 69'
1:2 Bartłomiej Grabczyński 71'

KS Żory: Dawid Fugiel - Dariusz Kowalewski (67' Adam Łoza), Tomasz Juraszek, Rafał Obara, Michał Mierzwa, Artur Gaciek (75' Michał Kipka), Michał Adamczyk, Radosław Kowalski, Paweł Sudoł, Tomasz Pudełko (71' Mateusz Gajek), Norman Winiarski

Iskra Pszczyna: Bartłomiej Krzywicki - Grzegorz Lekki, Bartłomiej Grabczyński, Sebastian Orlik, Wojciech Franiel, Mateusz Zamojda, Daniel Kabara (62' Aleksander Skipioł), Benedykt Wiera (90' Damian Kraus), Andrzej Żur (62' Przemysław Fraś), Piotr Maroszek, Bogdan Prusek (90' Łukasz Pastuszka)

Sędzia: Krzysztof Pieczonka (Skoczów)

Żółta kartka: Juarszek