zamknij

Wiadomości

Jak oddawać odpady do segregacji? Urząd Miasta przypomina zasady

2022-07-27, Autor: KB, źródło: miasto Żory

Plastik do żółtego, szkło do zielonego, papier do niebieskiego – to wiemy. Urząd Miasta Żory zwraca jednak uwagę na to, że nie oddają odpady w prawidłowy sposób. Odpady znajdujące się poza workami lub kontenerami nie zostaną odebrane.

Reklama

Mieszkańcy domów jednorodzinnych odpady segregują w workach. Natomiast w zabudowie wielorodzinnej odpady powinny trafiać do specjalnych pojemników, tzw. dzwonków. W dniu zbiórki worki powinny być wystawione przed domem lub znajdować się w pojemniku.

To, co znajdzie się poza workiem czy pojemnikiem nie zostanie odebrane. Dotyczy to np. kartonów czy plastikowych pojemników. Zasady te są niezmienne od 2013 r. i obowiązują wszystkich właścicieli nieruchomości – czytamy na stronie Urzędu Miasta Żory.

Odpady, które są za duże, aby składować je w pojemnikach lub workach należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. PSZOK znajduje się na ul. Okrężnej w Żorach. Czynny jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Elvis 2022-07-27
  22:00:44

  9 6

  Panie prezydencie dlaczego tak jest że toalety które kosztowały 2mln. Zł w parku cegielnia są nieczynne. To samo na rynku, Ja się nie dziwię że na rynku nie ma życia i nie istnieją ogródki piwne bo jak iść do toalety na centrum przesiadkowe 1 km dalej.

 • ~jasnypieron 2022-07-30
  08:42:36

  4 4

  Elvis....gdybyś miał przysłowiowe jaja, to zapytałbyś się p. prezydenta osobiście . Zapewniam cię, że przyjmuje mieszkańców, bo czytać skamlenia wg mnie nie musi. Gdybyś miał odwagę na rozmowę, to pewnie problem byłby już pozytywnie załatwiony

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.