zamknij

Wiadomości

Jakie będą losy Twinpigsu? Radni podjęli decyzję

2020-07-30, Autor: AB

Po raz kolejny na sesji rady miasta w Żorach ważyły się losy spółki Nowe Miasto. W rezultacie dzisiejszej decyzji  rajców miejskich zapadła zgoda na sprzedaż żorskiego Twinpigsu. 

Reklama

Już początek sesji rady miasta dał obraz rozłamu wśród żorskich radnych. Radny Piotr Huzarewicz wyraził zastrzeżenia do kolejnych punktów w porządku obard rajców. Ostra wymiana zdań pomiędzy Huzarewiczem a przewodniczącym Kosztyłą zakończyła się refleksją tego pierwszego o zadaniach przewodniczącego rady miasta i być może konieczności jego zmiany.
Niemniej jednak porządek obrad został przegłosowany stosunkiem głosów 15 za, 5 przeciwko i 1 wstrzymujący się.

Dalszy bieg sesji zdominował dyskusja skupiona wokół sprzedaży Twinpigsu, a raczej wokół niezdrowej atmosfery i konfliktów tą sprzedażą wywołanych.

Piotr Huzarewicz raz po raz dopytywał co wchodzi w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa Twinpigs.

- Czy mamy podpisać się pod sprzedażą kota w worku? - puentował swoją wypowiedź.

W kontrze Waldemar Socha odwołał się do spotkania zorganizowanego na terenie Twinpigsu dla radnych miasta. Mieli tam okazję wysłuchać prezesa spółki Arkadiusza Tomaszewskiego i księgowej spółki - Agnieszki Michniewicz. Niestety spotkanie dla radnego Huzarewicza zakończyło się tak naprawdę, zanim rozpoczęła się merytoryczna dyskusja. Jak przyznał dziś na sesji rady miasta, opuścił spotkanie czując się urażonym słowami prezesa spółki:

- Prezes nazwał mnie kłamcą - dodał Huzarewicz.

My dysponujemy oświadczeniem prezesa Tomaszewskiego odnośnie tej sytuacji

Pierwszym tematem był list otwarty w sprawie spółki podpisany m.in. przez pana Huzarewicza oraz pana Dajkę i przekazany mediom. Wiele informacji w nim zawartych było nieprawdziwych, co spowodowało konsternację i zdziwienie wśród pracowników, kontrahentów i gości. Spółka przesłała do wszystkich radnych oświadczenie oraz sprostowanie. Sprawa ta wymagała więc wyjaśnień, ale niestety pan radny Huzarewicz i pan Dajka wyszli na samym początku spotkania, zanim zdążyliśmy omówić temat. Dyskusji nie udało się przeprowadzić także podczas ostatniej sesji Rady Miasta, ponieważ pan Huzarewicz złożył wniosek o wykreślemie tematu związanego ze spółką Nowe Miasto z porządku obrad.

O jakie oświadczenie chodzi? Już przypominamy: >>Radni chcą audytu w Spółce Nowe Miasto<<

Potencjalny inwestor zrezygnował

Jak przyznał Waldemar Socha jeszcze miesiąc temu trwały rozmowy z potencjalnym inwestorem gotowym zakupić. Niestety w związku z brakiem decyzji na ubiegłej sesji rady miasta - ten miał się wycofać.

Ostatecznie jednak dziś 13 radnych przyjęło uchwałę w sprawie zgody na reorganizację Spółki Nowe Miasto zo.o. w Żorach, 8 było przeciw tej uchwale, a 1 osoba się wstrzymała. Co to oznacza? Nic innego jak sprzedaż Twinpigsu zewnętrznemu inwestorowi. Kto chętny?

Oceń publikację: + 1 + 29 - 1 - 20

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~agel 2020-07-30
  22:27:17

  31 29

  Kto jest odpowiedzialny za doprowadzenie Miasteczka W do ruiny finansowej?
  Imię i nazwisko.

  Pan Huzarewicz na prezydenta. Brawo!

 • ~minges 2020-07-30
  23:00:55

  14 29

  @agel podobno są przyjęcia w SB.... a sorry... to przecież za PRL-u było. Ale pewna partia chętnie Cię zatrudni. Widać też, że nie potrzebujesz prezydenta-stratega skoro zwykłe populistyczne zagrania ze strony p. H. wystarczą Ci by okrzyknąć go prezydentem. A za co Ty odpowiadasz na co dzień? Jakie jest Twoje imię i nazwisko? Taka do przodu jesteś ze wskazywaniem winnych? Daj spokój.

 • ~agel 2020-07-31
  09:42:25

  20 10

  Minges, korepetycja z historii dla ciebie. To za czasów SB nie było winnych, decydenci mieli zawsze racje. Odpowiedzialność byla rozmyta (jezeli byla). Teraz ludzie chcą wiedzieć co się dzieje z ich podatkami.
  Co my mieszkańcy Zor mamy z basenu, nudnej karuzeli, busikow? Na takiej samej zasadzie korzystamy z nich jak niemieszkancy, którzy na to nie łożą ani jednej zlotowki.

 • ~agel 2020-07-31
  09:45:24

  14 13

  Minges, p. Huzarewicz nie jest populistą a działa jak ekspert. I to w różnych sprawach.
  Dobrze, ze masz szacunek do p.H i boisz się wymieniać jego nazwisko w swojej obeldze.

 • ~Grzegorz Radwanski 2020-07-31
  09:48:48

  19 3

  No ciekawe, która radna znów wstrzymała się od głosu ;p

 • ~agel 2020-07-31
  10:00:24

  18 5

  Minges, nie kwestionuje tego, ze obecny prezydent jest strategiem i jest doswiadczony. Moze ma złych niektorych doradców/ekspertow? Moze być wśród nich przysłowiowe jedno zgnite jabłko a reszta jest dobra. Bo skąd te straty, afery..

 • ~Tysefone 2020-07-31
  10:25:19

  16 5

  Pani Agel, przy takim poziomie populizmu, partyjnego tonu wypowiedzi i mowy trawy, to można kandydować znacznie wyżej niż tylko na Prezydenta.
  Sesja obnażyła wiele małości.

 • ~boblas 2020-07-31
  18:55:00

  25 4

  Obiekt należy sprzedać koniec i kropka.

  Spółek miejskich i państwowych powinno być jak największe minimum, przecież to są pralnie pieniędzy. Tylko w takich spółkach, można je prowadzić latami i ciągle notować straty. Pokażcie mi chociaż jeden taki prywatny biznes, jeżeli przynosi straty albo się go reorganizuje lub zamyka.
  Przykład państwowej spółki która tak działa? Chociażby słynna stadnina koni w Janowie, a nawet w tym roku Energa, nie wspominając już o PGG.
  Tak to jest jak za nie swoje pieniądze, do rządzenia mianowani są ludzie którzy i tak później za to nie odpowiedzą.

  Wolny rynek powinien być jak najszerszy, jak najmniejszy udział państwa!

 • ~agel 2020-08-01
  18:21:48

  15 4

  Czy ktoś zna link z ofertą sprzedaży Twinpigs? Szukałam i nie znalazlam a na logike powinien byc skoro juz ktos anonimowy jest zainteresowany? To będzie przetarg czy sprzedaż z wolnej ręki? Z karuzelami czy bez? Czy całość dzialki - kilka ha czy część?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 1140