zamknij

Wiadomości

Jednak się udało. Nareszcie oficjalnie wiemy kto został radnym

2014-11-19, Autor: wk
Wszystko już jasne. Miejska Komisja Wyborcza przyjęła ostateczny protokół z wyborów samorządowych w naszym mieście. Zobaczcie, kto otrzymał mandat zaufania od wyborców.

Reklama

Według przyjętego wczoraj protokołu, KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha otrzymało 7 mandatów (4880 głosów), KW Prawo i Sprawiedliwość (4753 głosów) oraz KWW Żorska Samorządność (3971 głosów) po 6 mandatów, a KW Platforma Obywatelska - 4 (3446 głosów).

Komitety, które nie uzyskały żadnego mandatu zdobyły następujące wyniki: KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke - 614 głosów, KWW Wolne Miasto Żory – 240 głosów i KW Stronnictwo Demokratyczne - 181 głosów.

Kto został radnym w każdym z żorskich okręgów?

Okręg nr 1 (Stare Miasto, Kleszczówka, os. Korfantego, Kleszczów, Baranowice, Osiny):

Wojciech Kałuża (ŻS) – 225 głosów
Piotr Kosztyła (ŻP i WS) – 383 głosów
Arkadiusz Kuś (PO) – 406 głosów
Krzysztof Mentlik (PiS) – 389 głosów
Anna Nowacka (ŻS) – 442 głosów
Daniel Wawrzyczek (PiS) – 383 głosy

Okręg nr 2 (osiedle Powstańców Śląskich i Księcia Władysława):
Dariusz Domański (PiS) – 538 głosów
Anna Gaszka (ŻS) – 156 głosów
Jolanta Hrycak (ŻP i WS) – 160 głosów
Iwona Krupa (PO) – 354 głosów
Waldemar Socha (ŻP i WS) – 229 głosów

Okręg nr 3 (osiedle Pawlikowskiego i Sikorskiego):
Barbara Fiedor (ŻP i WS) – 244 głosy
Marcin Gaj (PiS) – 215 głosów
Jacek Miketa (PiS) – 245 głosów
Michał Miłek (PO) – 325 głosów
Kamil Owczarek (ŻP i WS) – 308 głosów
Elżbieta Worsztynowicz (ŻS) – 158 głosów

Okręg nr 4 (osiedle 700-lecia, Zachód, Rowień-Folwarki, Rój, Rogoźna):
Kazimierz Dajka (ŻS) – 510 głosów 
Piotr Huzarewicz (PiS) – 510 głosów
Jadwiga Kempny (ŻP i WS) – 501 głosów
Władysław Łukasiewicz (ŻS) – 214 głosów
Wojciech Maroszek (PO) – 296 głosów
Józef Sobik (ŻP i WS) – 246 głosów

W nowej radzie miasta nie zobaczymy dotychczasowych radnych:

Marka Gwoździa (ŻP i WS)
Leszka Hodernego (PO)
Ireneusza Jagusia (PO)
Janusza Kopera (ŻP i WS)
Marii Krentorz-Paszkowskiej (ŻP i WS)
Jerzego Marciniaka (PO)
Ewy Mitręgi-Kosmal (ŻP i WS)
Rafała Owczarka (ŻP i WS)

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
  • ~Pawel 2014-11-19
    08:33:35

    18 0

    Oj Panie Kałuża słabiutki wynik :P I ledwo ledwo, a nawet by Pan Radnym nie był... Szkoda, że do Rady dostają się osoby, które przez 4 lata nie odezwały się ANI RAZU na sesjach, a nawet osoba, która na protokole z sesji widniała tylko RAZ.

    Teraz są kłótnie, ale po nowym roku wszyscy radni jak jeden mąż będą głosować na każdej uchwale 23 za, 0 przeciw. No chyba, że kogoś nie będzie.

  • ~gestskoczka 2014-11-19
    10:19:14

    9 0

    Gratuluję zwycięzcom. Współczuję obywatelom. Nadal w Żorach w Radzie Miasta mieszkańcy nie będą mieć swoich przedstawicieli. Tam będą przedstawiciele pewnych grup społecznych. Rekordzista Domański (gratuluję), otrzymał 538 głosów z pośród 47 777 uprawnionych Żorzan do głosowania. Będzie nadal skutecznie reprezentować swoich wyborców stawiając pomniki wyklętym, zmieniając nazwy ulic zgodnie z ideologią grupy którą reprezentuje. Albo do Rady Miasta wybieramy przedstawicieli pewnych grup społeczno-politycznych, to po co są okręgi wyborcze? Tu powinny być listy partyjne i towarzysze sami wyznaczają swoich przedstawicieli w zależności od ilości głosów uzyskanych w skali miasta, lub wskazań osobowych na partyjnych listach. To rozumiem. Około 10 proc wyborców z preferencjami PiSowskimi głosowało na zwolenników likwidacji ideologii PRL-owskiej na rzecz ideologi III RP-owskiej (ideologia to ideologia, poprzednikom odbijało w jedną stronę, następcom odbija w drugą stronę). Mają prawo ludzie mieć takie poglądy i głosować na swoich. TYLKO DLA CZEGO ONI, MAJĄ REPREZENTOWAĆ WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW? JOW byłoby bardziej odpowiednie, tam mieszkańcy w okręgu wybieraliby swojego przedstawiciela który bez względu na własne preferencje polityczne czy religijne reprezentowałby mieszkańców na posiedzeniach Rady Miasta. W ich imieniu zadawałby pytania i składał interpelacje oraz cyklicznie składał sprawozdania ze swej działalności zainteresowanym mieszkańcom na spotkaniach z nimi.

  • ~Kez 2014-11-19
    11:28:37

    8 0

    ~Paweł - Pan Kałuża nie najlepiej ale Pan Socha również. Nie trudno się domyślić, że to przez to, że kandydowali również na stanowisko prezydenta . W większości ludzie pewnie ich odpuscili i wybierali radnego ze swojej dzielnicy/ulicy. Gdyby obaj kandydowali tylko do rady, wyniki były by pewnie troszke inne .

  • ~mama aRtysty 2014-11-19
    16:22:18

    4 0

    Kleszczówka ma w końcu swoją przedstawicielkę! :) wygrana jak najbardziej zasłużona :) 5. wynik w mieście to wielki sukces, szczególnie biorąc pod uwagę to, że Anna Nowacka startowała po raz pierwszy :) rodzi to nadzieję, że coś się zmieni :)

  • ~pioter77 2014-11-20
    20:10:41

    0 0

    mama aRtysty, ja cieszę sie z tego podwójnie. Po pierwsze,że Kleszczówka będzie miała swoją przedstawicielkę, po drugie,że jest to właśnie ta konkretna osoba, bo wiem,że z ramienia pewnej partii kandydowała też inna kobieta,toteż fakt,że ta Pani nie zasiadzie jednak w Radzie Miasta przyjąłem z nieskrywaną ulgą.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?










Oddanych głosów: 329

Prezentacje firm