Jubileuszowy Bieg Ogniowy już za nami!

2017-05-20, Autor: gs, źródło: MOSiR Żory

W tegorocznej edycji Żorskiego Biegu Ogniowego wzięło udział ponad 700 biegaczy. Na mecie pierwszy zameldował się Dawid Klaybor, który ustanowił nowy rekord biegu.

Podczas 315 rocznicy obchodów w Żorach Święta Ogniowego, nie zabrakło oczywiście rywalizacji sportowej w piątym już jubileuszowym Biegu Ogniowym. Jak zwykle tłumy biegaczy z całej Polski przybyły do naszego miasta by uczestniczyć w tym nie powtarzalnym w skali kraju biegu.

W tegorocznej edycji na starcie stanęło nieco ponad 700 biegaczy, którzy rywalizowali w 11 kategoriach wiekowych. Rozświetloną płonącymi pochodniami trasą 5 kilometrowego biegu najszybciej pokonał Dawid Klaybor z MKS Chojniczanka z czasem 15 minut i 15 sekund ustanawiając tym samym nowy rekord biegu z atestem PZLA. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca Szymon Ostrowski 15:37 min. Wśród kobiet najlepsza była Natalia Klaybor, która wbiegła na metę z czasem 18:47 min. Organizatorzy imprezy biegowej MOSiR Żory i HRmax przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowy medal oraz koszulkę.

Szczegółowe wyniki biegu można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia TUTAJ.