Juniorzy Żorskiej Akademii koszykówki ze zwycięstwem w zaległym meczu

W zaległym spotkaniu juniorzy Żorskiej Akademii koszykówki pokonali na wyjeździe zespół MOSM Tychy 88:72. Zwycięstwo to było bardzo ważne gdyż wynik będzie liczyć się w kolejnej fazie rozgrywek.

Mecz rozpoczął się o przewagi zespołu z Tychów, który prowadzili różnicą 17 punktami (27:10).

Zmiana taktyki oraz z minuty na minutę lepsza gra w ataku pozwaliłą dognić gości już do połowy (remis 36:36).

Druga połowa to początkowo wyrównany pojedynek i częste zmiany prowadzenia. Dopiero w IV kwarcie ŻAK przejął inicjatywę i osiągnął bezpieczne prowadzenie, które utrzymał do końca spotkania.

Kolejne spotkanie w najbliższą środę (10.01.2017) o godz. 16.30 w którym to ŻAK podejmować będzie AZS Częstochowę.

ŻAK Żory - MOSM Tychy 88:72 (10:23)(26:13)(29:26)(23:10)

ŻAK: Wojciechowski, Sitek, Łatka, Szady, Golec, Żebrowski, Czubak, Walkowski, Pietrzak, Makuła, Michalczuk oraz Żebrok.