zamknij

Wiadomości

Już jutro sesja absolutoryjna Rady Miasta Żory

2019-06-12, Autor: maj, źródło: UM Żory

Przed nami sesja absolutoryjna Rady Miasta Żory, na której radni przedstawią i omówią raport o stanie gminy Żory za 2018 rok.

Reklama

Głosowanie nad uchwałą w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Żory absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za 2018 rok odbędzie się w czwartek, 13 czerwca.

Początek o godzinie 12:00 w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9 w Żorach.

Przypomnijmy, że sesje Rady Miasta można oglądać na żywo na naszej stronie internetowej www.zory.pl, w zakładce Sesje Rady Miasta Żory.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie Protokołu Nr VI/2019 i VII/2019 z sesji Rady Miasta.
5. Sprawozdania z działalności komisji stałych Rady Miasta Żory za 2018 rok.
6. Ocena zasobów pomocy społecznej.
7. Sprawozdania z działalności za 2018 rok:
- Komendy Miejskiej Policji w Żorach,
- Prokuratury Rejonowej w Żorach,
- Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku,
- Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach,
- Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju.
8. Informacje instytucji kultury o przebiegu wykonania planów finansowych za 2018 rok:
- Miejskiego Ośrodka Kultury,
- Miejskiej Biblioteki Publicznej,
- Muzeum Miejskiego.
9. Sprawozdanie z realizacji „Programu współpracy miasta Żory z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2018”.
10. Raport monitoringowy z realizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Żory za 2017 i 2018 r
11. Informacja Prezydenta Miasta o stanie mienia komunalnego Gminy Żory na dzień 31.12.2018r.
12. Rozpatrzenie spraw:
12.1. Rozpatrzenia raportu o stanie gminy: 
- debata nad raportem,
- głosowanie nad udzieleniem Prezydentowi Miasta wotum zaufania.
12.2. Rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2018 rok.
12.3. Udzielenia Prezydentowi Miasta Żory absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok.
12.4. Zmian w budżecie miasta Żory na 2019 rok.
12.5. Zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta Żory na lata 2019 -2031.
12.6. Żorskiego Budżetu Obywatelskiego.
12.7. Przekazania Komendzie Miejskiej Policji w Żorach środków finansowych.
12.8. Udzielenia dotacji z budżetu Gminy Miejskiej Żory na rok 2019 na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków i obiektach gminnej ewidencji zabytków, znajdujących się na terenie miasta Żory.
12.9. Zaciągnięcia pożyczki długoterminowej na zadanie: „Modernizacja źródeł ciepła w ramach Programu ograniczenia niskie] emisji dla Miasta Żory na lata 2018-2021” (II etap-2019r.).
12.10. Wystąpienia z apelem do Rady Ministrów o wprowadzenie zmian w polskim prawie nakazującym magazynowanie odpadów powodujących uciążliwości odorowe wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych.
12.11. Wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty.
12.12. Ustanowienia i przyjęcia zasad udzielania stypendiów Prezydenta Miasta Żory dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
12.13. Ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Żory oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych od dnia 1 września 2019r.
12.14. Zawarcia porozumienia o wzajemnej współpracy.
12.15. Nadania odcinkom dróg nazw: gen. Zygmunta Jankę - Waltera, Marzeń, Morelowa, ks. bp Alojzego Orszulika, Słonecznikowa, Pienińska, Emilii Plater, św. Jadwigi Śląskiej,
12.16. Wniosku dotyczącego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.
12.17. Powołania zespołu ds. opiniowania kandydatów na ławników sądów powszechnych.
12.18.  Zasięgnięcia od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach informacji o kandydatach na ławników do sadów powszechnych, zgłoszonych na kadencję 2020-2023.
13. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z działalności za okres między sesjami.
14. Interpelacje, zapytania do Prezydenta Miasta oraz odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
15. Sprawy różne, wolne wnioski.
16. Zamknięcie obrad

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~gestskoczka 2019-06-12 10:54:06

    Pierwszy pierwiosnek zwiastujący wiosnę (nie mylić z „Wiosną” Biedronia) to fakt, że jak kolejną pożyczkę zaciągają radni w naszym imieniu, to piszą na co. Jeszcze nie piszą na jaki okres spłaty, a to bardzo ważne. Bo jak spłacona ta pożyczka zostanie do końca ich kadencji, to nie mam zastrzeżeń. Gdy jednak zaciągają zobowiązania na czas dłuższy niż mają mandat do sprawowania władzy, to ja uważam, że przekraczają zakres uprawnień dany im z mandatem wyborczym. Nie wiem czy prawo na to pozwala, jeżeli tak to – durne lex, sed lex.

    Redakcja pisząc: „Przypomnijmy, że sesje Rady Miasta można oglądać na żywo na naszej stronie internetowej www.zory.pl, w zakładce Sesje Rady Miasta Żory.” dobrze pisze że możemy oglądać na żywo, jak nie przymierzając piękne pawie w ZOO. OGLĄDAĆ, ale ze słuchaniem – a to jest znacznie ważniejsze niż oglądanie – jest przewlekły kłopot. Profesor Kotarbiński pisał kiedyś że „Anormalność przewlekła staje się normą.” Parę razy tu na forum pisałem o fatalnej jakości sesji RM, zwracałem się też na Fb w tej sprawie do dwóch radnych, jeden mi nawet odpisał że: „Kadencja dopiero się rozpoczęła. Proszę o cierpliwość.” To jest młody radny pierwszej kadencji, może liczy na to że w dziesiątej jego kadencji stracę cierpliwość a zyskam sklerozę.

    Na początku poprzedniej kadencji starałem się wsłuchiwać w sesje, próbowałem coś wyłapać spomiędzy dźwięków zagłuszających. Ale jak zobaczyłem raz sesję w Rybniku i w Jastrzębiu to stwierdziłem że Żory są daleko w tyle w tym temacie. Nie wiem czy słaba jakość dźwięku na sesjach żorskiej RM to zaniedbanie, czy celowe działanie by mieszkańcy mało wiedzieli. Jak mało będą wiedzieć, to mało będą pytać. Tylko skąd to święte oburzenie władz miasta na nieprzyjazne im komentarze?

    9 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 1536