zamknij

Wiadomości

Wojciech Kałuża przywiózł Żorom dodatkowe 1,5 mln zł

2019-11-19, Autor: AM, źródło: UM Żory

Niemal 1,5 mln zł dodatkowego dofinansowania na realizację projektu pn. „Mobilni Żorzanie – systemowe rozwiązania w zakresie mobilności miejskiej” wpłynie do miejskiego budżetu z Unii Europejskiej. Aneks w tej sprawie podpisali wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża i prezydent miasta Waldemar Socha.

Reklama

W ramach projektu „Mobilni Żorzanie - systemowe rozwiązania w zakresie mobilności miejskiej” powstało centrum przesiadkowe i droga rowerowa wzdłuż al. Jana Pawła II. Projekt ma na celu zachęcanie mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń i częstszego korzystania z komunikacji miejskiej czy roweru.

Dzięki podpisaniu aneksu łączna kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła aż 7 mln zł, choć pierwotnie na projekt przyznano dofinansowanie w wysokości 5,6 mln zł.

– Ostateczna wartość przetargów w ramach projektu okazała się znacznie wyższa niż pierwotnie zakładana. Kiedy pojawia się taka sytuacja, kiedy spada procent dofinansowania projektu, a w urzędzie marszałkowskim, który rozdziela środki, zostają jeszcze pieniądze, to istnieje możliwość zwiększenia dofinansowania. Wtedy wybierane są najlepsze projekty, najlepiej oceniane i najbardziej wartościowe. Nasz projekt „Mobilni żorzanie” okazał się właśnie jednym z nich – wyjaśnia Adrian Lubszczyk z biura promocji żorskiego magistratu.

Projekt „Mobilni Żorzanie – systemowe rozwiązania w zakresie mobilności miejskiej” otrzymał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Samorządowcy wiedzą najlepiej, jakie projekty warto realizować. My cieszymy się, że możemy wspierać ciekawe przedsięwzięcia i inwestycje – powiedział podczas podpisywania aneksu Wojciech Kałuża, wicemarszałek Województwa Śląskiego.

 

Oceń publikację: + 1 + 27 - 1 - 39

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~gestskoczka 2019-11-19 12:08:43

  Jak zrozumiałem z tekstu, te pieniądze nie są na jakąś konkretną inwestycję ale jakby częściowy zwrot kosztów poniesionych przez nas na budowę Centrum przesiadkowego.

  Czytałem o tym w kilku miejscach. Większość tam komentarzy nie była na temat Centrum Przesiadkowego ale to były ataki na Wojciecha Kałużę. Dla mnie „Wojciech Kałuża” to bardzo ambiwalentny temat.

  Mamy w sejmiku dwóch radnych z Żor: Wojciecha Kałużę i Jacka Świerkockiego. O Panu Kałuży słyszę już po raz kolejny że działa w interesie miasta, a o Panu Świerkockim cisza. Nasuwa się pytanie czy ten pierwszy jest aktywny bo chce się zrehabilitować, czy faktycznie chce coś dobrego dla miasta zrobić. A ten drugi, o którym cisza – to nie ma potrzeby się reklamować, czy nic pożytecznego dla miasta nie przynosi?

  Nie atakuję Wojciecha Kałuży jak wielu, choć stałem rok temu na Rynku i wraz z innymi krzyczałem „Kałuża ty c..”, ale ten mój protest był bardziej przeciwko totalitaryzmowi partyjnemu który pozwala na takie chamskie olewanie wyborców. Byli tam i Borys Budka i Monika Rosa wielcy działacze partyjni którym krok Kałuży mocno się nie podobał, ale którym absolutnie nie przeszkadza że inni mandatariusze też olewają wyborców i samowolnie zmieniają kluby partyjne i partie. Prawo w tym temacie jest do dupy bo na to pozwala, a Kałuża nie zrobił nic niezgodnego z prawem ustanowionym przez partyjniactwo. W tym totalitaryzmie nie wybieramy swoich przedstawicieli, a głosujemy na listy partyjne stawiając krzyżyk przy kandydacie zaakceptowanym przez centralę partyjną. Postawiłem krzyżyk przy Wojtku głosując na Nowoczesną, a dzięki wolcie Kałuży oddałem głos na PiS. Boże wybacz.

  31 15
 • ~drocer 2019-11-23 22:57:15

  Tak, przywiózł Pan, z naszych podatków. 1.500.000 / 60.000 (dla uproszczenia, tylu mieszkańców Żor) = 25 PLN. Panie Wojciechu Kałuża, proszę podać numer rachunku w banku. Zwrócę Panu 75,00 PLN (rodzina 3-osobowa). A jak na następnym zdjęci zobaczę Pana stojącego z zapiętą marynarką to może nawet nadpłacę. Ja, głupiec na Pana głosowałem. Pytanie, czy Pan Prezydent podał Panu rękę, czy tylko 'dobry....dobry'? Zdrowia życzę.

  10 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 1530