zamknij

Wiadomości

Kiedy doczekamy się remontu i ronda na ulicy Okrężnej?

2013-11-28, Autor: wk
Są jeszcze drogi, który kiepski stan techniczny spędza sen z powiek wielu kierowcom i okolicznym mieszkańcom. Jedną z nich jest ulica Okrężna biegnąca za osiedlami Pawlikowskiego i Sikorskiego.

Reklama

Remonty są wykonywane na jezdni doraźnie, co powoduje, że nawierzchnia jest nierówna. O remont odcinka drogi od skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z Aleją Zjednoczonej Europy apeluje również jeden z radnych. - Asfalt jest popękany, są ubytki, zapadnięcia, nierówności i same łaty położone jedna na drugiej - mówi Jerzy Marciniak, radny Rady Miasta Żory. - Na całej długości ulicy są też rozmieszczone włazy kanalizacyjne, a ich pokrywy są zapadnięte.

Radny porusza także możliwość wybudowania ronda na skrzyżowaniu ulicy Okrężnej z ulicą Osińską.Okazuje się, że doczekamy się ronda w tym miejscu. - Koncepcja przebudowy skrzyżowania została już wykonana - wyjaśnia prezydent miasta Waldemar Socha, a w odpowiedzi na interpelację radnego Marciniaka dodaje - Zadanie jest ujęte w planach inwestycyjnych na rok 2014.

W 2013 roku wykonano kilka remontów cząstkowych na ulicy Okrężnej, w tym nową nakładkę asfaltową na odcinku pomiędzy ul. Promienną a ul. Osińską oraz nakładki na odcinku od ul. Malinowej do stacji kontroli pojazdów KREG. Przedsiębiorstwo Wodociagów i Kanalizacji rozpoczęło także regulację studni kanalizacji sanitarnej, do robót powróci wiosną 2014 roku.

>> Poznajesz to miejsce? To jedno z częściej używanych skrzyżowań

Potrzebne nam kolejne rondo w mieście? Czy ulica Okrężna jest najgorszą ulicą w Żorach? Czekamy na Wasze opinie!
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~xyz 2013-11-28 12:12:04

    nie martwcie się, idą wybory, więc i droga będzie!

    5 0
  • ~gestskoczka 2013-11-28 14:43:17

    Myślę, że tam nie trzeba by było ronda. Tam tworzą się korki dla jadących jedynie od strony Osin i Baranowic. Uważam, że gdyby na odcinku ulicy (nie wiem czy to jeszcze Osińska, czy Główna) od skrzyżowania z Owocową do Okrężnej były tam dwa pasy ruchu, jeden dla skręcających w prawo, drugi dla jadących na wprost w kierunku Sikorskiego i skręcających w lewo, w kierunku ronda na Bajerówce, to ten zator byłby mocno zredukowany. Bez ronda jadący ul. Okrężną mają pierwszeństwo i przejeżdżają skrzyżowanie bez problemu z obu kierunków. Nie zauważyłem również, by jadący od strony Sikorskiego mieli problemy przy włączaniu się do ruchu na Okrężnej ani w jej przejeździe w kierunku Osin. Gdyby jednak nie możliwe było poszerzenie jezdni o wspomniany pas do skrętu w prawo dla jadących od Osin, to jedynie rondo może tu pomóc, ale musimy mieć świadomość że to rondo jest pomocne we włączaniu się do ruchu dla jadących od Osin w czasie szczytu, a utrudnieniem dla jadących ul. Okrężną przez cały czas, bo trzeba zwalniać prędkość przy wjeździe na rondo. Koszt budowy ronda jest znacznie większy niż poszerzenie tego odcinka jezdni o jeden pas. Reasumując: rondo jedynie w razie konieczności.

    3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.