zamknij

Wiadomości

Kiedy Twój pupil zniknie

2018-06-12, Autor: ap, UM Żory

Jeśli zaginął Ci kot lub pies warto sprawdzić żorski Punkt zatrzymań dla zwierząt bezdomnych i cieszyńskie schronisko. To również idealne miejsca, jeśli chcesz dać nowy dom czworonogowi.

Reklama

- Zgodnie z miejskim programem opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt wszystkie psy wyłapane na terenie Żor trafiają do Punktu zatrzymań dla zwierząt bezdomnych, znajdującego się przy ul. Wodociągowej 7. Jeśli nie uda się odnaleźć ich właścicieli, to czworonogi trafiają do schroniska w Cieszynie, z którym miasto ma podpisaną umowę na odbiór bezdomnych psów — opisuje żorski magistrat.

Osoby, których zwierzęta zaginęły, a nie znaleźli ich w Punkcie zatrzymań dla zwierząt bezdomnych oraz te, które pragną zaopiekować się bezdomnymi psami — powinny odwiedzić schronisko w Cieszynie.

Aktualny wykaz zwierząt przebywających w schronisku jest dostępny na stronie internetowej placówki www.http://schronisko.ustronet.pl

Obecnie w cieszyńskim schronisku przebywają 3 pieski z Żor (zdjęcia).

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~gestskoczka 2018-06-12 17:17:51

  Trochę przykre, i nie zrozumiałe dla mnie jest to, że w Cieszynie się opłaca mieć schronisko, a w Żorach nie. Było schronisko przy ul. Okrężnej, przy ZTK, nie ma ZTK a i schronisko diabli wzięli. Dobrze że choć jest coś przy ul. Wodociągowej. Piszę „coś”, nie piszę „punkt zatrzymań”, bo mnie źle się to kojarzy. Za co są zatrzymywane te psy, za to że wybrały wolność?..

  Żorskie psy trafiają do Cieszyna, z którym miasto ma podpisaną umowę na odbiór bezdomnych psów. Nasuwa się pytanie, czy Cieszyn zarabia na tych przejętych psach, czy miasto Żory płaci Cieszynowi za przejmowanie tych psów.

  Ja uważam, że żorskie pieniądze powinny zostawać w Żorach w jak największej ilości, a my je wydajemy do innych miast bez walki. Do Cieszyna za psy, do Knurowa za śmieci, do Jastrzębia za ciepło (choć kotłownia jest w Żorach) i za BKM który podlega MZK. Ciekawy jestem, jak wiele pieniędzy przyjmujemy od innych gmin, którym wykonujemy usługi. Czy ten bilans jest zrównoważony, czy więcej płacimy jak otrzymujemy...

  15 3
 • ~jasnypieron 2018-06-13 07:36:26

  "Kiedy Twój pupil zniknie..." zniknie, czy świadomie porzucony? w trakcie miłego urlopu śledzą sobie ich los(czy się błąkaja, czy już sa w schronisku...) Po wczasach beztrosko podjeżdżają pod schronisko i.....odbierają swojego pupila? Tyle, ze ja mam dla takich pseudowłaścicieli nazwę, ale by to [zmoderowano}

  13 0
 • ~Arteks 2018-06-18 18:38:29

  @gestskoczka - Rybnik przeznacza na schronisko dla zwierząt 402 tys. zł. Żory takich pieniędzy nie mają bo zła polityka prezydenta Sochy wprowadziła miasto w długi i teraz trzeba co roku oddawać haracz bankom. W tym roku ponad 15 mln zł. Miłośnicy zwierząt w Żor nie tylko nie mają łatwego życia ale nie mają szans się przebić ze swoimi potrzebami i pomysłami. U nas w ciągu ostatnich kilku lat powstały 4 wybiegi dla zwierząt i wiele różnych fajnych gadżetów proponowanych przez miłośników zwierzaków np. hotele dla owadów czy domki dla kotów.

  1 6
 • ~jasnypieron 2018-06-20 12:18:38

  arteks skoro:" Opony i ekrany, szczury i nutrie. A dzisiaj... żółw! Nie żółwik, żółw wielkości dużego talerza” "......skoro takich macie mieszkańców....

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 412