Biznes
Koleje Śląskie przystąpiły do projektu Google Maps
Koleje Śląskie są kolejnym przewoźnikiem regionalnym, który przystąpił do projektu Google Maps. Podróżujący będą mogli m.in. sprawdzić godziny kursowania, trasę i czas przejazdu pociągami przewoźnika. Możliwe też jest bezpośrednie przejście do internetowego systemu sprzedaży biletów.
Wyszukiwanie połączeń KŚ przy pomocy Google Maps może być udogodnieniem zarówno dla mieszkańców regionu, jak i turystów. Taka oszczędność czasu będzie dobrym rozwiązaniem szczególnie dla tych osób, które zastanawiają się, jaki środek transportu wybrać. Zazwyczaj, by sprawdzić np. rozkład jazdy i drogę na dworzec, trzeba skorzystać z kilku źródeł informacji. Natomiast na mapach Google można wyznaczać pełną trasę podróży – od momentu wyjścia z domu poprzez dotarcie na dworzec i przejazd pociągiem aż po dojście do punktu docelowego.
Dla każdej wyznaczonej trasy podawany jest szacunkowy czas podróży, z uwzględnieniem aktualnego natężenia ruchu. Dzięki temu podróżni mają możliwość porównania czasu przejazdu na wybranej przez siebie trasie i zdecydowania, czy podróż odbędą autem czy skorzystają z pociągu.
Zobacz także
- Udział w projekcie oznaczał konieczność sprostania wielu wymaganiom formalnym i technicznym – podkreśla śląski przewoźnik. Obecnie Koleje Śląskie są jedynym polskim przewoźnikiem regionalnym, który przystąpił do tego projektu. Na mapach Google można znaleźć jeszcze pociągi PKP IC oraz Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie.
Zobacz także
Komentarze (5):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
JSW: szyb III na Pniówku zgłębiony do 1053 metrów
2756 -
Żory miastem atrakcyjnym dla biznesu. Przykładem na to jest KSSENON
1079 -
JSW opublikowała wyniki za III kwartał. Strata w tym roku to już ponad 6 mld złotych
883 -
JSW wprowadza Plan Strategicznej Transformacji. Ma on przynieść spółce 8,5 mld złotych
724 -
"Węgiel trzyma nas przy życiu". Na rządowym planie transformacji eksperci nie zostawiają suchej nitki
631
Najwyżej oceniane
-
Dramatyczna kondycja polskiego górnictwa. ARP ujawniła miliardową stratę
+4 / -0 -
"Węgiel trzyma nas przy życiu". Na rządowym planie transformacji eksperci nie zostawiają suchej nitki
+4 / -1 -
JSW wprowadza Plan Strategicznej Transformacji. Ma on przynieść spółce 8,5 mld złotych
+1 / -0 -
Ponad 101 tysięcy cudzoziemców pracuje legalnie w województwie śląskim
+1 / -0 -
JSW: szyb III na Pniówku zgłębiony do 1053 metrów
+0 / -1
Najczęściej komentowane
-
Dramatyczna kondycja polskiego górnictwa. ARP ujawniła miliardową stratę
0 -
Żory miastem atrakcyjnym dla biznesu. Przykładem na to jest KSSENON
0 -
Wakacje składkowe: blisko 100 tys. wniosków w woj. śląskim
0 -
JSW opublikowała wyniki za III kwartał. Strata w tym roku to już ponad 6 mld złotych
0 -
Black Friday - nie tylko promocje. W kuluarach zmagania branży handlowej
0
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~gestskoczka 2016-08-02
12:17:45
Koleje Śląskie cywilizują się.
Może na tym niepolskim określeniu „Google Maps” będzie można wkrótce znaleźć bezpośrednie połączenie Żory – Katowice?
~Robert Sebzda 2016-08-03
06:31:40
Na Żory-Katowice nie liczyłbym, wystarczy pojechać na PKP Orzesze i poszukać torów do Żor. Jeździłem kiedyś tą linią i nie było nigdy bezpośredniego połączenia, zawsze z przesiadką. A określenie Google Maps no cóż takie czasy, tym bardziej że młodzież już nie zna techniki analogowej tak samo Google Maps to Google Maps a nie Mapy Googe
~gestskoczka 2016-08-03
09:52:30
Robert Sebzda, To nie prawda że nigdy nie było bezpośredniego połączenia z Żor do Katowic. Było. Ja pamiętam że był jeden pociąg bezpośredni, reszta do Orzesza, ale skomunikowanie z tym do Katowic, a nawet do Zabrza i Gliwic było dobre choć częstotliwość ze względu na jednotorowe odcinki była zawsze marna.
Co do „google maps”. Przykro mi jest że młode pokolenie tak łatwo się „macdonaldyzuje”. Jestem starym dziadem, ale pamiętam że pokolenie moich rodziców i dziadków walczyło z germanizacją i rusyfikacją widząc, że jak damy sobie narzucić obcy język, to narzucą nam również obcą kulturę i bez problemu nas sobie podporządkują. Szanuję poliglotów, ludzi którzy dobrze znają obce języki, ale uważam, że dopóki w Europie nie będzie jednego oficjalnego języka, to musimy bronić języka naszych przodków i naszej kultury.
Pozdrawiam Cię.
~Arteks 2016-08-03
20:55:43
@gestskoczka @Robert - tym razem gest ma rację. Jeszcze w latach 90. było kilka pociągów relacji Jastrzębie-Żory-Katowice. A frekwencja między Orzeszem a Żorami była wysoka. Gdyby ówczesne władze miasta bardziej interesowały się problematyką transportową i lobbowały za koleją, pewnie nie wycięto by tych połączeń. Przykładowo trasy Racibórz-Chałupki nie wycięto, a jeździ tam dużo mniej ludzi niż do Żor. Z dobrych wieści to niedawno rozstrzygnięto przetarg na nowy tabor. Pojawi się ok. 20 nowych jednostek. Stare "kible" przejdą do lamusa. Na trasie Rybnik-Żory-Bielsko pojawi się nowy tabor. Po remoncie linii Rybnik-Zory-Chybie i Chybie-Wisła będzie szansa na przywrócenie pociągów do Wisły i to z bardzo przyzwoitym czasem jazdy. Ale to niestety za kilka lat...
~ksiegowa 2017-05-20
15:18:44
Jeździł kiedyś pociąg bezpośredni do Katowic o 8.22 z Żor, wracał ok 13 z Katowic.