Kolejna wygrana i kolejne punkty na koncie. MTS Żory wygrywa z Olkuszem (30-22)

2023-04-17, Autor: KB

Kolejne ważne zwycięstwo na koncie zawodniczek MTS-u Żory. Piłkarki z Żor pokonały w piątek (14 kwietnia) zespół SPR Olkusz 30-22.

Ten weekend w Żorach rozpoczął się od spotkania 19. kolejki I ligi piłki ręcznej kobiet. Zespół MTS-u Żory we własnej hali mierzył się z SPR Olkusz. Zespół gości zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli, więc zwycięstwo było niemal obowiązkiem.

Już w pierwszej odsłonie gry gospodynie pewnie radziły sobie z rywalkami. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 15:10 dla MTS-u Żory.

W drugiej połowie ekipa z Żor nieco spuściła z tonu, ale zdołała zdobyć tyle samo bramek co w pierwszej części gry. Rywalki odpowiedziały dwunastoma trafieniami. Siedem bramek w tym spoktaniu zdobyła Karolina Kanicka, a 5 dołożyła Iga Barska.

MTS zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli. Kolejny mecz już w środę (19 kwietnia) z Victorią Świebodzice.

MTS Żory - SPR Olkusz 30:22 (15:10)