Kolejne zwycięstwa juniorów oraz kadetów ŻAK Żory

Kolejne zwycięstwa odniosły drużyny ŻAK Żory. Tym razem drużyna MU18 pokonała na wyjeździe drużynę Pogoń Ruda Śląska, a drużyna U16 wygrała u siebie z drużyną MOSM Tychy.

Wysokie zwycięstwo odnieśli wczoraj juniorzy Żorskiej Akademii Koszykówki pokonując na wyjeździe Pogoń Rudę Śląską 94:65. Drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Marciaka po wyrównanych dwóch pierwszych kwartach pokazała swoją wyższość i w trzeciej kwarcie pokonała zespół Pogoni 35:18. Czwarta kwarta była już tylko formalnością i przypieczętowała zwycięstwo drużyny.

Dzięki zespołowej grze w ataku oraz skutecznej obronie na gratulacje zasługuje cała drużyna jednakże należy szczególnie wyróżnić Pawła Sitka (bardzo dobra gra), Iwo Rybińskiego (4 wsady) oraz Miłosza Żebrowskiego (6 trójek).

Wysokie i pewne zwycięstwo 117:65 odniosła drużyna U16 Żorskiej Akademii Koszykówki pokonując na własnym parkiecie zespół MOSM Tychy. To już ósma wygrana kadetów w lidze, którzy z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli grupy A rozgrywek Śląskiego Związku Koszykówki.

Pogoń Ruda Śląska - ŻAK Żory 65:94 (11:18)(22:22)(18:35)(14:18)

ŻAK Żory - MOSM Tychy 117:65 (26:23)(31:14)(31:12)(29:16)

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1