Kolejny pracowity tydzień i kolejne medale UKS Salmo Żory

2015-06-04, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
UKS Salmo Żory kolejny raz intensywnie pracowało w ubiegły weekend, czego efektem były kolejne sukcesy pływaków i pływaczek.

Od czwartku do piątku w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska 12-latków, w których nie zabrakło oczywiście reprezentantów UKS Salmo Żory. Doskonale zaprezentowała się Kinga Szymańska, która została wicemistrzynią Śląska na dystansie 100m stylem motylkowym i zajmowała wysokie miejsce w pozostałych startach. Co ciekawe, wszystkim żorskim zawodnikom udało się pobić swoje rekordy życiowe.

Natomiast w sobotę odbyły się Mistrzostwa Śląska 11-latków, również w Gliwicach. UKS Salmo Żory reprezentowało 15 zawodników, którzy zdobyli łącznie 9 medali w konkurencjach indywidualnych i sztafetach. Podwójne wicemistrzostwo wywalczył Jakub Śliwka na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym a Alan Szczasiuk został wicemistrzem na dystansie 100m stylem grzbietowym i dołożył do tego dwa brązowe medale na dystansie 50 i 100m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt, Weronika Fira zajęła trzecie miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym a Julia Olma stanęła na tym samym miejscu podium na dystansie 100m stylem grzbietowym.

Wspaniale zaprezentowały się sztafety dziewcząt, zdobywając dwa srebrne medale w konkurencjach 4x50m stylem dowolnym w składzie: Weronika Fira, Julia Olma, Zuzanna Grzymała i Nadia Lala oraz w 4x50m stylem zmiennym w składzie: Nadia Lala, Julia Olma, Julia Kostrzewska i Weronika Fira.