Kolejny udany start Czwórki Żory

2012-09-25, Autor: gs, źródło: Czwórka Żory
Doskonałe wyniki uzyskali zawodnicy UKS Czwórka Żory na zawodach Ligi Lekkoatletycznej , które odbyły się 23 września w Bielsku-Białej.

Marek Kos, czołowy czterystumetrowiec Śląska, nie dał szansy sprinterom i zwyciężył w biegach na 100 m i 200 m. W obu biegach ustanowił rekordy życiowe – "setkę" przebiegł w 11,07 s, a dystans 200 m pokonał w 22,05 s.

Najlepszy wynik w tym sezonie Ewa Swoboda. Najszybsza młodziczka w Polsce swój koronny dystans, 100 m przebiegła w 12,04 s. Patryk Brząkalik zajął III miejsce w biegu na 400 m z nowym rekordem życiowym 52,01 s. W biegu na 3000 m Daria Nowak zajęła II miejsce. Mistrz Śląska w biegu na 300 m młodzik Grzegorz Biernat ustanowił doskonałe rekordy życiowe w biegach sprinterskich: na 100 m – 11,73 s i 200 m – 23,32 s. Alicja Sicińska zajęła IV miejsce w biegu na 800 m, a Hanna Szczypka była piąta. Mistrz Śląska w kategorii dzieci Paweł Dzida przebiegł "setkę" w 12,25 s.