Kultura, rozrywka i edukacja
Koncert upamiętniający I Powstanie Śląskie
Z okazji obchodów setnej rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego, w żorskim MOK-u odbędzie się koncert Wojciecha Ciuraja, inspirowany tym wydarzeniem. Koncert, który będzie wyjątkową lekcją historii, jest skierowany w głównej mierze do uczniów szkół średnich, ale nie tylko.
Wojciech Ciuraj jest młodym muzykiem, Ślązakiem pochodzącym z Wodzisławia Śląskiego, historykiem z wykształcenia. Koncert pt. „Iskry w popiele” jest częścią projektu, na który składają się aż trzy płyty artysty. Pierwsza, wydana w tym roku płyta pt. „Iskry w popiele” jest osadzona w rockowej stylistyce, ale nie brakuje w niej symfonicznych brzmień. Utwory są pełne dramaturgii, intrygują i tworzą niesamowity nastrój. Kolejne dwie płyty artysta planuje wydać w 2020 i 2021 roku. Mają one tworzyć spójną całość i być swego rodzaju hołdem upamiętniającym bohaterów, biorących udział w Powstaniach Śląskich.
Koncert odbędzie się w piątek, 27 września o godzinie 11:00 w Domu Kultury w Żorach. Wstęp wolny! Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Żory.
Zobacz także
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Żory znów zabrzmią muzyką, śmiechem i wspomnieniami. Zbliża się Żorska Wiosna Młodości 2025 (program)
7232 -
Ślubowanie, piknik mundurowy, Escape Truck. Żorski rynek znów opanowały służby mundurowe
4195 -
Złoty sukces młodych obrońców. Żorski "Tischner" najlepszy! (zdjęcia)
1366 -
KSSE wspiera rozwój kompetencji zawodowych. Uczniowie z Żor i Jastrzębia biorą udział w specjalistycznych szkoleniach
718 -
Uczniowie SP nr 16 w Żorach na tropie uprzedzeń. Warsztaty z policjantem o stereotypach i empatii
707
Najwyżej oceniane
-
Złoty sukces młodych obrońców. Żorski "Tischner" najlepszy! (zdjęcia)
+4 / -0 -
Światowej sławy kwartet saksofonowy The Whoop Group zagra w Żorach!
+3 / -0 -
Młodzi artyści z Żor pokażą swoje prace. W czerwcu X Przegląd Twórczości Liceum Sztuk Plastycznych
+2 / -0 -
Ślubowanie, piknik mundurowy, Escape Truck. Żorski rynek znów opanowały służby mundurowe
+2 / -0 -
Uczniowie SP nr 16 w Żorach na tropie uprzedzeń. Warsztaty z policjantem o stereotypach i empatii
+1 / -0
Najczęściej komentowane
-
Integracja na wodzie i lądzie. Ponad 80 uczniów wzięło udział w kajakowych warsztatach na „Śmieszku”
0 -
Złote Wilki trafiły do uczniów z Żor. Młodzież zmienia świat
0 -
„Oprócz morza nic już nie ma”. Żorska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Miłoszem Szymańskim
0 -
Filmowy zawrót głowy! Helios prezentuje najlepsze tytuły
0 -
Uczniowie SP nr 16 w Żorach na tropie uprzedzeń. Warsztaty z policjantem o stereotypach i empatii
0
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert