Wiadomości
Koreańska fabryka na ukończeniu. Zatrudnili już 200 osób i szukają kolejnych
Budowa fabryki na Polu Wygoda ruszyła w zeszłym roku
Hala produkcyjna została oddana do użytkowania z końcem lutego tego roku, natomiast w najbliższym czasie planowane jest ukończenie pozostałych prac, m.in. budynku socjalno-biurowego oraz zagospodarowanie terenu wokół hali.
Zobacz także
W Nifco Korea Poland są trzy główne działy produkcyjne. Pierwszym z nich jest dział wtryskarek, na którym produkowane są wspomniane wcześniej detale z tworzyw sztucznych przy użyciu specjalnych maszyn. Drugi dział to lakiernia - na tej linii wyprodukowane elementy są poddawane procesowi malowania. Ostatnim działem jest montaż. Tu, z kilku podzespołów tworzone są finalne produkty.
Jak twierdzi przedstawiciel Nifco Korea Poland rozwój firmy jest bardzo dynamiczny. Do tej pory zatrudnili 200 osób. Są to głównie mieszkańcy Żor. – Zależy nam na pracownikach, którzy cechują się zdolnościami manualnymi i dyspozycyjnością – tłumaczy Magdalena Janiec, z działu zasobów ludzkich.
Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły – poszukiwani są zarówno pracownicy produkcji, lakiernicy jak i pracownicy administracji. Do 2015 roku firma planuje zatrudnić około 350 osób.
W przyszłości firma rozważa nawiązanie współpracy ze szkołami i organizowanie praktyk dla uczniów szkół zawodowych. – Chcielibyśmy, aby współpraca ze szkołami umożliwiła nam wykształcenie potencjalnej grupy pracowników naszej firmy – tłumaczy Magdalena Janiec.
Rynek firm koreańskich prężnie rozwija się na terenie Śląska. Podobne inwestycje zlokalizowane są np. w Gliwicach, Cieszynie i Zabrzu.
>>>czytaj również Nowa fabryka powstaje w Żorach i rekrutuje pracowników
Zobacz także
Komentarze (7):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Wszedł w życie nowy rozkład jazdy. W poniedziałek autobusy kursują jak w niedziele
3865 -
Zmiany kadrowe w żorskiej policji. Mł. insp. Agata Głowacka nową komendant
3405 -
Policjant z Żor zginął zdobywając Kilimandżaro. Trwa zrzutka na transport jego ciała
2516 -
Harmonogram wywozu odpadów w styczniu i lutym. Zapoznajcie się
2326 -
Ogromne elementy pojadą do Elektrowni Rybnik. Utrudnienia dla śląskich kierowców
1875
Najwyżej oceniane
-
Uwaga kierowcy. Będą utrudnienia na skrzyżowaniu DK81 z ul. Pszczyńską
+4 / -0 -
Razem w obronie elektrowni i przemysłu. Dziś wielki protest związkowców w Warszawie (foto, wideo)
+3 / -0 -
Sporo wyłączeń prądu w przedświątecznym tygodniu. Sprawdźcie harmonogram
+3 / -0 -
Górnicy w Warszawie: jak będzie trzeba, będziemy tu co miesiąc. W proteście uczestniczyło ok. 10 tys. osób
+3 / -1 -
Nie wyrzucaj ozdób świątecznych. Weź udział w zbiórce
+2 / -0
Najczęściej komentowane
-
Lepszy zjazd z autostrady A1 i połączenie z drogą Racibórz-Pszczyna dalej „na tapecie”. Prezydenci przedstawiali pomysły w Warszawie
0 -
Warunki do jazdy nie będą dobre. Synoptycy ostrzegają: będzie ślisko!
0 -
Jazda po lesie to zagrożenie dla przyrody! Policja apeluje
0 -
Zmiany kadrowe w żorskiej policji. Mł. insp. Agata Głowacka nową komendant
0 -
Wyłączenia prądu w Żorach. Utrudnienia od rana
0
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~nonsens 2012-03-12
13:11:47
Znajoma mi mówiła, że oferowany zarobek jest niższy niż w Lidlu! Czy to prawda? Koreańczycy to straszne skąpce. Widać że do naszej strefy trafiają tylko tacy których nie chcą w innych miejscach.
~ 2012-03-12
19:35:40
Zależy na jakie stanowisko. Pracownicy administracyjni i kierownictwo średniego szczebla ma dość dobre wynagrodzenia.
~obiektywny 2012-03-13
22:28:34
Do nonsens: Po pierwsze: nie wiem, czy Koreańcy to straszne skompce, czy nie. Rozumiem, że byłaś w Korei i poznałaś wielu z nich, żeby rzucać takimi hasłami?! Czy tylko słyszałaś od koleżanki???
Po drugie: znam osoby, które tam pracują i są bardzo zadowolone. Bardzo, a są pracownikami (młodymi) produkcji; wcześniej np. pracowali 'na czarno'. Teraz maja umowy o pracę, płacą składki i po kilku miesiącach u tych 'skąpców' wysyłani są na szkolenia w celu podnoszenia ich kwalifikacji.
Po trzecie: ciekaw jestem, czy jesteś osobą bezrobotną, czy nie?
~nonsens 2012-03-13
22:50:35
@maregg możliwe, rozmawialiśmy o stanowiskach robotniczych, ale ile w dzisiejszych czasach w takiej firmie potrzeba stanowisk administracyjnych czy kierowniczych, 5-10 na 350? @obiektywny a właśnie że Azjaci mają zupełnie inną mentalność. Potrafią pracować na okrągło. I chcieliby żeby w Polsce też ludzie tak pracowali. Ale zarobki takie jak w Chinach. Ludzie myślą, że jak widzą nowy sklep albo nową fabrykę to że jest tam super, a tymczasem zarobki są bardzo słabe.
~ 2012-03-16
13:41:59
Myślę że wysokość zarobków zawsze będzie uzależniona od miejsc pracy w regionie. Obojętne czy to Koreańczyk, Niemiec czy Polak, jak będzie miał dużo chętnych do pracy, to wybierze fachowca z uprawnieniami, z umiarkowanymi aspiracjami zarobkowymi i pracownika nie konfliktowego.
Jak ma pracodawca pełne zatrudnienie, a wielu pyta o pracę, to stara się pozbyć tych najmniej spolegliwych.
~kinia 2012-03-16
19:00:28
minimum płacy za maximum pracy...niestety
praca po 10 h na stojąco...narazie bez sobót/soboty są ale dla chętnych/ ale to pewnie kwestia czasu...
dziewczyny pracujące na nocki dostały niewiele ponad tysiąc złotych....
jak ktoś się chce przyjąc to już lepiej przez agencję pracy-ci przynajmniej płacą za nadgodziny i soboty.
jasne, że jak ktoś chce pracować to będzie ale ile można dawac się wykorzystywać.....nie można normalnie wyjsc do domu po 8 godz-trzeba się zwolnić.
~kinia 2012-03-21
15:33:59
są przyjęcia, jak ktoś zainteresowany to niech rusza z cefałką...
naiwni mile widziani:/