KS Żory: odbili się od dna tabeli

3 kolejki - tyle musieli czekać piłkarze KS Żory na pierwsze zwycięstwo w A-klasie. W Szczejkowicach, podopieczni Jarosława Zadylaka ograli tamtejszy LKS Borowik 3-1.

Nasi zawodnicy pierwszy cios zadali w 20 minucie, za sprawą Michała Adamczyka. Okazji nie brakowało jeszcze w pierwszej połowie, ale żorzanie razili nieskutecznością.Na 2-0 strzelił dopiero Mateusz Gajek, w 49 minucie gry. Mimo przewagi żorzan, z czasem do głosu doszli gospodarze. Po rozegraniu piłki z autu, w 81 minucie Rafał Krupa wdarł się w pole karne KS-u i wpakował piłkę do siatki.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z MECZU

Nadzieje gospodarzy na korzystny wynik trwały jednak krótko. W 83 minucie decydującego o losach meczu gola strzelił Rafał Rybak. Ofensywny piłkarz KS-u urwał się obrońcom i nie dał szans bramkarzowi.

LKS Borowik Szczejkowice - KS Żory  1-3 (0-1)
Gole dla KS-u: Adamczyk, Gajek, Rybak